שלוש סיבות טובות ללמוד אצלנו

קבלת שתי תעודות - תעודת MBA (תואר שני במנהל עסקים) יוקרתית שאיתה ניתן להתקדם גם מחוץ לספורט, ובנוסף גם תעודת ניהול ספורט ייחודית המקנה יתרון בשוק. הקריה האקדמית אונו הנו המוסד האקדמי היחידי בו ניתן ללמוד תואר שני בניהול ספורט.
תכנית לימודים בעלת אוריינטציה יישומית, ביצוע פרויקט גמר/פרקטיקום בארגון ספורט ואירוח דמויות מובילות בניהול ספורט מהארץ ומהעולם.
הזדמנות ללמוד יחד עם אנשי ספורט מובילים בתחומם המגיעים ממגוון ענפי ספורט ותחומים נוספים.

תוכנית הלימודים


אל תפספסו את היום הפתוח שלנו!
13.6.22 | 17:00 | צה"ל 104, קרית אונו
למידע נוסף לחצו כאן

בשנים האחרונות ניכרת עליה בפעילות ספורט עממית, צמיחה בהשתתפות בתחרויות שונות, קהל רב שגודש אצטדיונים ובניית אולמות חדשים בבאר שבע, חיפה, ירושלים ועוד. למרות הקצאת תקציבים לא מבוטלים לטובת הספורט, הפוטנציאל אינו ממומש ובפועל אין גידול מספיק במספר הספורטאים הפעילים, דריכה במקום בספורט ההישגי, מחסור במתקנים, ועוד. לאור פער זה, תחום ניהול הספורט מוכר כיום על ידי כל העוסקים במלאכה כקטר שבכוחו להוביל את השינוי הנדרש בספורט ואף הוגדר על ידי המועצה הלאומית לספורט כאחד משלושת מחוללי השינוי בספורט. אנו עדים כיום לשינויים מהירים ובלתי פוסקים בעולם ניהול הספורט במגוון תחומים: עסקי, טכנולוגי- מדעי, ניהול הקשר עם הקהילה, תרבותי, ערכי ועוד. עקב כך יש צורך בראייה רחבה וארוכת טווח וכן שליטה בפרקטיקות ובכלים המתאימים לניהול עסקי הספורט.
תכנית ה- M.B.A שלנו מציעה בסיס איתן ללימודי הניהול, יחד עם הכשרה ממוקדת בניהול ארגוני ספורט שנבנתה על ידי בית הספר להכשרות ספורט ביחידה ללימודי חוץ. שילוב זה מקנה לסטודנטים את הכלים הנדרשים כדי להצליח הן בתחום הניהולי דרך לימודי הליבה והקורסים השונים במנהל העסקים, והן בשילובם והתאמתם לעולם ארגוני הספורט.

בין נושאי הלימוד בהתמחות בניהול ספורט:

 • שיווק ופיתוח עסקי בספורט – גיוס חסויות, ספונסרים, מיתוג מועדון, כלי שיווק דיגיטליים, ועוד.
 • Sports-Tech & Sport Analytics – חשיפה לטכנולוגיה בספורט ולסטרטאפים טכנולוגיים בספורט, פיתוח יזמות בתחום.
 • פיתוח תשתיות ניהוליות ותהליכי למידה לפיתוח ספורטאים ומאמנים – התאמת מתודות ניהוליות מארגונים עסקיים לצרכי הספורט, בשילוב עם מתודות
  ניהוליות של מועדוני ספורט מובילים בעולם.
 • הובלה באי ודאות ובלחצים האופייניים למערכת ספורט.
 • תעשיית הספורט – מבנה הספורט בארץ ובעולם, מקורות תקציביים של הספורט בארץ, ״מסלול השקל בספורט״, מודלים לניהול ספורט בעולם ועוד.
 • פרויקט גמר בארגון ספורט עם לקוח אמיתי, או לחילופין פרקטיקום בארגון ספורט (ועד אולימפי / משרד הספורט / איגוד / מרכז ספורט / אחר) בו הלומד, מקדם פרויקט או משימות ניהוליות.
 • ידע אקדמי זה כוח. תנו לנו להשאיר אתכם מעודכנים עם תקצירים קוליים למחקרים אקדמיים מהארץ והעולם בתחומי האימון והספורט. ספורט-אונו: המיני-פודקאסט שישפר לכם את הביצועים. לחצו כאן 
אני מאמין
ניב נחליאלי מנהל תכנית .M.B.A בהתמחות ספורט
פיתחנו תכנית לימודים מגוונת ומעמיקה שמיישרת קו עם תכניות מובילות בחו"ל ובעלת אוריינטציה יישומית כדי לייצר את השינוי בשטח. במובן הזה, לא מדובר בתכנית לימודים רגילה אלא בשלב חשוב של תהליך לשיפור איכות הספורט בארץ. בנוסף לכך, הספורט מהווה פלטפורמה נהדרת ללמוד על ניהול ומנהיגות, ועבור חובבי ספורט שרוצים להתפתח ניהולית ומנהיגותית מדובר בהזדמנות נהדרת ללימודים מעשירים וחוויתיים.

חשוב שתדעו

גלעד קובו
מייסד, מנהל ומאמן ראשי בחברת KOVO2MAX
"חיפשתי ללמוד, כאחד שעוסק בריצה וטריאתלון, רציתי להרחיב את הידע והמחשבה. באונו, מצאתי כר נפלא לרצונותיי. המרצים, התנאים, הסטודנטים והתכנית שמרגישה שנתפרה עבורי, מעצימים את החוויה ואין מאושר ממני כעת."
חי סיני
בעלים של חברת מולטי סקילס
"הלימודים בתחום הדעת מרתקים, אני שמח להיות נוכח, ללמוד ולהשכיל ממרצים ששמם הולך לפניהם. הידע שניתן גם תיאורטי ובעיקר פרקטי ורלוונטי מאוד לעבודה בשטח."
תומר הלפרין
סמנכ"ל מפעלות חינוך
"בחרתי באונו מכיוון שחיפשתי הרבה זמן תואר שני המשלב ניהול ארגוני ספורט. תוכן החומר הנלמד הוא פרקטי ורלוונטי לסיטואציות איתן אני מתמודד בחיי המקצועיים יום יום."
דביר זיוון
איגוד הכדורעף
"אווירת הלימודים באונו מפתיעה לטובה! הקמפוס היפה, התנאים, הכיתות והמרצים המעולים. אני שמח שמצאתי באונו את המקום שמספק למידה משמעותית וחיובית."

מה נדרש כדי להתקבל

קבלה ישירה: תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר ממוצע  80 ומעלה.

קבלה משוקללת:

א. תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר ממוצע בין 70-79 ומעבר ראיון קבלה.

ב. תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר ומעבר ראיון קבלה וניסיון ניהולי/ מקצועי / תעסוקתי רלוונטי.

או

תואר ראשון מחו"ל – יש לצרף אישור שקילות ממשרד החינוך, הגוף להערכת תארים ודיפלומות. טלפון: 02-5601684.

*בקשות של בוגרי מוסדות אקדמיים בחו"ל (כולל שלוחות), ייבחנו בכל מקרה לגופו.

דברים נוספים שכדאי לדעת

למי מתאים התואר?

 • מנהלי איגודים, אגודות ומועדונים, מנהלי מחלקות ספורט, קציני כושר בצבא, מנהלים ויזמים בתחומי הכושר והבריאות, מורים לחנ"ג המעוניינים בקריירה ניהולית ועוד.
 • לימודי התואר פתוחים גם עבור אנשים המגיעים מחוץ לעולם הספורט, ובמיוחד עבור מועמדים בעלי ניסיון ניהולי ו/או פיקודי. לאור הביקוש ללימודים, תינתן עדיפות בקבלת מועמדים המעוניינים להשתלב בעתיד בתחום ניהול הספורט.
 • בעלי תואר שני במנהל עסקים .M.B.A, המעוניינים ללמוד התמחות נוספת בניהול ספורט.

להורדת עלון המידע של התכנית – לחצו כאן 

רוצה לדעת עוד?