שלוש סיבות טובות ללמוד אצלנו

משך הלימודים - שנה אחת ובמתכונת של יום בשבוע, שתאפשר לך לנהל חיי משפחה וקריירה לצד הלימודים. הלימודים מתקיימים ביום חמישי.
תואר שני מוכר על ידי המל"ג ומוכר מטעם משרד החינוך להרחבת הסמכה במקצוע תרבות יהודית-ישראלית.
דרכי הוראה דיאלוגיות וחווייתיות עם המרצים הטובים בארץ וביניהם: פרופ' טובה הרטמן, ד"ר דוד ביטון וד"ר שמעון אזולאי.

תוכנית הלימודים


אל תפספסו את היום הפתוח שלנו!
13.6.22 | 17:00 | צה"ל 104, קרית אונו
למידע נוסף לחצו כאן

"כי האדם עץ השדה" – כמו העץ, ככל שהשורשים שלנו חזקים יותר, אנחנו חזקים יותר. אתם מוזמנים להעמיק שורשים ולהצטרף למסורת של אלפי שנות לימוד יהודי. תוכלו להעמיק את הידע שלכם ברעיונות היסוד שעיצבו את היהדות והחברה היהודית מראשית ימיה. מתוך נקודות מבט רב-תרבותיות ובין-דתיות.

בין נושאי הלימוד: ספרות המקרא והרלוונטיות שלה לימינו, אגדות חז"ל, המחלוקות שעיצבו את העולם היהודי, הזרמים ביהדות, זהויות ישראליות ורב תרבותיות, אתגר המהפכה הדיגיטלית בעולם היהודי, יחסי יהודים ומוסלמים בעת החדשה, השאלות הפילוסופיות של השואה, ההגות של חכמי היהודים
בארצות האסלאם, קולנוע, מוסיקה ואמנות, ספרות ושירה.

 

תואר שני בלימודי יהדות עם התמחות בקרימינולוגיה

מה יש לחקר היהדות לתרום לחקר הפשיעה?
היהדות מעיינת מזה אלפיים שנה בשורשיו העמוקים של המעשה האסור והדרך לשוב ממנו.
החטא והעבירה, הענישה ותהליך התיקון של היחיד והקהילה נחקרו לעומק על ידי חכמי היהדות שבכל הדורות.
מטרת התכנית הינה העשרה הדדית של העוסקים בתחום הקרימינולוגיה והיהדות וחיבור העולם המקצועי של הסטודנטים לעולם האקדמי בסוגיות רלוונטיות.
תוכנית זו היא חלק מתפיסת החוג ללימודי היהדות לשינוי השיח התרבותי בישראל, על ידי הקשבה והנכחה של הקולות השונים בחברה הישראלית, מתוך הבנה
כי למדעי הרוח תפקיד משמעותי בכינונה של חברה מתוקנת.

מטרות התוכנית
התכנית תכשיר את הלומדים למבט יהודי-אקדמי בתחום הקרימינולוגיה, תפתח חשיבה ביקורתית, תפגיש עם גישות מחקריות מגוונות ותקנה כלים מעשיים
לכתיבת עבודות אקדמיות. הלומדים יתנסו בלמידה בית מדרשית, יצאו לסיורים מעשיים ויעמיקו הן בלימודי יהדות והן בתחום הקרימינולוגיה.

משך הלימודים
שנה אחת, שלושה סמסטרים, כולל קיץ.

גם אני בוגר אונו
טביב זליקוביץ מורה ומחנך בחטיבת הביניים שז"ר, קרית אונו
החוג הוא בית מדרש לפלורליזם מחשבתי, המאפשר מחקר מעמיק של הזהות היהודית של כל סטודנט. בחוג פגשתי פסיפס רחב של החברה הישראלית על כל מרכיביה וגווניה. פסיפס זה, בליווי של מרצים מעוררי ההשראה, מאפשר דיון כן ואמיתי של כל הסוגיות הזהותיות המורכבות ביותר שמזמנת לנו היהדות בעולם המודרני. הלימודים הם חוויה חברתית ואינטלקטואלית מעשירה ביותר.

חשוב שתדעו

מילכה בנימיני אשל
מנהלת מערך הסמינרים, מכון "משואה"
"תכנית לימודים מגוונת היוצרת עושר אינטלקטואלי מעמיק. מאתגרת ומאפשרת לכל סטודנט להרחיב את היריעה בנושאים הקרובים לליבו ופותחים צוהר לעולם חדש."

מה נדרש כדי להתקבל

קבלה ישירה:
תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר ממוצע 80

קבלה משוקללת:
תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר ומעבר ראיון קבלה

רוצה לדעת עוד?