שלוש סיבות טובות ללמוד אצלנו

משך הלימודים - שנה אחת ובמתכונת של יום בשבוע, שתאפשר לך לנהל חיי משפחה וקריירה לצד הלימודים. הלימודים מתקיימים ביום חמישי.
תואר שני מוכר על ידי המל"ג ומוכר מטעם משרד החינוך להרחבת הסמכה במקצוע תרבות יהודית-ישראלית.
דרכי הוראה דיאלוגיות וחווייתיות עם המרצים הטובים בארץ וביניהם: פרופ' טובה הרטמן, ד"ר דוד ביטון וד"ר שמעון אזולאי.

תוכנית הלימודים

“כי האדם עץ השדה” – כמו העץ, ככל שהשורשים שלנו חזקים יותר, אנחנו חזקים יותר. בתואר השני בלימודי היהדות, הקריה האקדמית אונו מזמינה את הסטודנטים להעמיק שורשים ולהצטרף למסורת של אלפי שנות לימוד יהודי. הסטודנטים יוכלו להעמיק את הידע ברעיונות היסוד שעיצבו את היהדות והחברה היהודית מראשית ימיה, מתוך נקודות מבט ישראלית רלוונטית, רב תרבותית מורכבת ועמוקה.

בין נושאי הלימוד: ספרות המקרא והרלוונטיות שלה לימינו, אגדות חז”ל, המחלוקות שעיצבו את העולם היהודי, הזרמים ביהדות, זהויות ישראליות ורב תרבותיות, אתגר המהפכה הדיגיטלית בעולם היהודי, יחסי יהודים ומוסלמים בעת החדשה, השאלות הפילוסופיות של השואה, ההגות של חכמי היהודים
בארצות האסלאם, קולנוע, מוסיקה ואמנות, ספרות ושירה.

תואר שני במדעי היהדות

התואר אצלנו הוא מפגש המתחיל בעולמות התוכן היהודיים העתיקים ומגיע עד לחברה הישראלית המגוונת בת ימינו, תוך הקשבה לעולמות ולמסורת השונות של כל סטודנט וסטודנטית. אנו מעוניינים להפוך את התואר לחוויה מכוננת של לימוד אינטלקטואלי שמוביל לתובנות רוחניות וחברתיות עמוקות – איש איש ותובנותיו. התואר מוכר על ידי המל”ג ורמת הדרישות האקדמיות בהתאם. התכנית תכשיר את הלומדים למבט יהודי-אקדמי על מציאות החיים היהודית והישראלית, תפתח חשיבה ביקורתית, תפגיש עם גישות מחקריות מגוונות ותקנה כלים לכתיבת עבודות אקדמיות. הלומדים יתנסו בלמידה בית מדרשית, יצאו לסיורים מעשיים ויעמיקו הן בלימודי יהדות והן במורכבות החברה הישראלית בת ימינו.

 

מנהל אקדמי – ד”ר נבו שמעון ועקנין

גם אני בוגר אונו
טביב זליקוביץ מורה ומחנך בחטיבת הביניים שז"ר, קרית אונו
החוג הוא בית מדרש לפלורליזם מחשבתי, המאפשר מחקר מעמיק של הזהות היהודית של כל סטודנט. בחוג פגשתי פסיפס רחב של החברה הישראלית על כל מרכיביה וגווניה. פסיפס זה, בליווי של מרצים מעוררי ההשראה, מאפשר דיון כן ואמיתי של כל הסוגיות הזהותיות המורכבות ביותר שמזמנת לנו היהדות בעולם המודרני. הלימודים הם חוויה חברתית ואינטלקטואלית מעשירה ביותר.

חשוב שתדעו

מילכה בנימיני אשל
מנהלת מערך הסמינרים, מכון "משואה"
"תכנית לימודים מגוונת היוצרת עושר אינטלקטואלי מעמיק. מאתגרת ומאפשרת לכל סטודנט להרחיב את היריעה בנושאים הקרובים לליבו ופותחים צוהר לעולם חדש."

מה נדרש כדי להתקבל

קבלה ישירה:
תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר ממוצע 80

קבלה משוקללת:
תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר ומעבר ראיון קבלה

רוצה לדעת עוד?