שלוש סיבות טובות ללמוד אצלנו

נבחרת מרצים מנצחת של אנשי תעשיית המוסיקה: רפי קדישזון, דני רובס, שלומי שבן, גיא מזיג, אתי אנקרי, הצ'לנית מאיה בלזיצמן, רחל הוכמן, ד"ר משה מורד, ד"ר ארי קטורזה , תומר צדקיהו , בנצי גפני, אבנר קנר, אורי זך, פרופ' צבי אבני ואחרים ילמדו אתכם וילוו אתכם לאורך כל הדרך.
מתחם המוסיקה שלנו הוא מהמתקדמים בישראל ובעולם וכולל מתקני לימוד משוכללים, חדרי חזרות מאובזרים, אולפנים מקצועיים ואולם הופעות מפואר.
בית הספר למוסיקה של הקריה האקדמית אונו, הוא המוביל בקרב המוסדות למוסיקה בארץ ועומד בשורה אחת עם בתי הספר המתקדמים למוסיקה בעולם.

תוכנית הלימודים

אם מוסיקה היא האהבה שלך בוא ללמוד איך להפוך אותה למקצוע! בית הספר למוסיקה של הקריה האקדמית אונו מציע תכנית המקנה לסטודנטים כלים להצלחה ותעסוקה במקצועות המוסיקה השונים.

תכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסים ביצועיים, שיעורים פרטיים ומגוון רב של הפקות והקניית ניסיון בימתי. מסגרת הלימודים כוללת בתוכה גם קידום אומנים לתעשייה.

ללימודי מוסיקה לתואר ראשון מתכונת ייחודית ויישומית המובילה את הסטודנטים לפיתוח מקסימלי של יכולות ומקנה להם את הכלים הנחוצים להשתלבות והצלחה בעולמות המוסיקה המגוונים, בהם יש דרישה לאנשי מקצוע מוכשרים: אולפנים, פרסומות, מחזות, השתלבות בתעשיית הבידור והתרבות וכן במערכות החינוך המוסיקלי. המוסיקאים יזכו להכשרה ממיטב המרצים ובכירי התעשייה, וירכשו את הכלים הדרושים על מנת להפוך את המוסיקה למקצוע.

בין נושאי הלימוד: יסודות ותיאוריה מוסיקלית, נגינה וביצוע, סאונד והפקה באולפן הביתי, הוראת מוסיקה, כתיבה, הלחנה ועיבוד, ניהול ושיווק מוסיקלי, קורסים המיועדים לתעשיית הבידור, יצירת מוסיקה למדיה וקולנוע ועוד.

קורסים ייעודיים במבחר תחומים: תכנית הלימודים כוללת קורסים תאורטיים, לצד קורסים מעשיים וביצועיים, שיעורים פרטיים על כלי הנגינה האישי, הרכבים מוסיקלים, כיתות אמן והפקות סטודנטים רבות. בין התחומים הנלמדים: ביצוע, יצירה ועיבוד, סגנונות מוסיקה שונים – קלאסית, ג'אז, רוק, פופ, מוסיקה ערבית, אנדלוסית ועוד, מוסיקה לסרטים, חינוך מוסיקלי, הוראה וחינוך מוסיקלי, תעשיית המוסיקה – שיווק, יחסי ציבור, זכויות יוצרים, ניצוח/תזמור/קומפוזיציה – מוסיקה קלאסית, סאונד והפקה באולפן הביתי.

לחצו כאן לקרוא את כל פירוט הקורסים הנלמדים בתואר 

גם אני בוגר אונו
בין האומנים איתם עבדתי: אתי אנקרי, נורית גלרון, להקת הדורבנים, יוני רכטר, שלמה גרוניך, איה כורם, התזמורת הפילהרמונית הישראלית ועוד. מהתחלה היתה תחושה של בית, של צוות אנושי שעוטף אותך. רפי קדישזון ניצח על הלימודים בשרביטו הייחודי והכניס אותנו לעולם המוסיקה בצורה מרתקת עם המון סקרנות וידע מעמיק. כבר עבדתי כמוסיקאי לפני אבל הלימודים נתנו לי בטחון ואומץ למטרות המוסיקליות הבאות ועזרו לי לגדול ולצמוח.
איתמר גרוס פסנתרן, מלחין, מנהל מוסיקלי ומעבד
גם אני בוגר אונו
בעקבות הלימודים בבית הספר למוסיקה, אני עובד בדבר שתמיד חלמתי עליו ושהוא האהבה הגדולה שלי . להיות על הבמות הכי גדולות בארץ, להופיע ולעשות מוסיקה.
עודד סנדטש שחקן וזמר בתיאטרון הלאומי "הבימה"

למה זה חשוב?

מרצה בבית הספר למוסיקה
"מקבלים פה את כל הכלים, גם את הכלים הבסיסיים של נגינה, לא רק את הדברים היותר מורכבים של תיאוריה ועיבוד והפקה וכתיבה"
עלמה זהר
סטודנטית בבית הספר למוסיקה
"עם הזמן למדתי וראיתי כמה מרצים שמגיעים לכאן יכולים לתת לי ולתרום לי בתור זמרת ומוזיקאית, הערך מוסף שמביאים לנו באמת גורם לך לרצות להיות טוב יותר"
גל איילון

ימי לימוד ומיקום

מחזור פברואר 2021 | מתחילים ללמוד בתאריך 14.2.2021
קרית אונו
מסלול בוקר ימים א', ב', ג' + יום נוסף בשבוע ד' או ה'

הלימודים מתקיימים בקמפוס המרכזי בקריית אונו, בבניין ייחודי עבור לימודי המוסיקה, המאובזר ומשופע בחדרי חזרות, אולפני הקלטות וכיתות משוכללות ומתקדמות ללימודי מוסיקה ברמה הגבוהה ביותר.

מה נדרש כדי להתקבל

 • בגרות מלאה.
 • רקע קודם בכלי/קול (נבדק באודישן).
 • מעבר של מבחן תיאוריה מוסיקלית (בדיקת ידע בסיסי בתווים, סולמות, מרווחים, אקורדים, הכתבות) – או – מעבר מכינה בתיאוריה מוסיקלית.
 • דרישות אנגלית:
  כדי להסתווג לרמה באנגלית, על הסטודנט לעבור מבחן אמי"ר או אמיר"ם או להגיע עם ציון פסיכומטרי.
  מועמד ללא ציון מבחן אמי"ר או אמיר"ם או פסיכומטרי יסווג אוטומטית לרמה הנמוכה ביותר.
  מועמדים אשר התקבלו ללימודים יכולים להתחיל את לימודי האנגלית אונליין ולגשת למבחנים טרם תחילת התואר. 
 • פטור מאנגלית יינתן לאחר הצגת אחד מהבאים: אישור על הגעה לרמת פטור במוסד אקדמי ישראלי מוכר או פסיכומטרי בציון של 134 לפחות בפרק האנגלית או  ציון מבחן אמי"ר או מבחן אמיר"ם בציון של 234 לפחות.

דברים נוספים שכדאי לדעת

 • הרישום ומבחני הקבלה מתקיימים גם בתקופת הקורונה בצורה מקוונת במערכת ZOOM. 
 • בית הספר למוסיקה של הקריה האקדמית אונו הוא מיזוג מוצלח בין 'מכללת הד-המכללה למוסיקה' והקריה האקדמית אונו. בשנת 2012 התאחדה המכללה עם הקריה האקדמית אונו, והפכה לבית הספר למוסיקה של הקריה האקדמית אונו וקיבלה את אישור המועצה להשכלה גבוהה להעניק תואר ראשון במוסיקה רב תחומית .B.Mus לבוגרי תוכנית לימודי המוסיקה המלאה.

רוצה לדעת עוד?