שלוש סיבות טובות ללמוד אצלנו

3. קבלת שתי תעודות - תעודת MBA (תואר שני במנהל עסקים) יוקרתית שאיתה ניתן להתקדם גם מחוץ לספורט, ובנוסף גם תעודת ניהול ספורט ייחודית המקנה יתרון בשוק. הקריה האקדמית אונו הנו המוסד האקדמי היחידי בו ניתן ללמוד תואר שני בניהול ספורט.
תכנית לימודים בעלת אוריינטציה יישומית, ביצוע פרויקט גמר בארגון ספורט ואירוח דמויות מובילות בניהול ספורט מהארץ ומהעולם.
סיור לימודי בחו"ל וחשיפה למתודות ומגמות מתקדמות בניהול ספורט בעולם.

מה קורה בשלב שאחרי הלימודים

גלעד קובו
מייסד, מנהל ומאמן ראשי בחברת KOVO2MAX
"חיפשתי ללמוד, כאחד שעוסק בריצה וטריאתלון, רציתי להרחיב את הידע והמחשבה. באונו, מצאתי כר נפלא לרצונותיי. המרצים, התנאים, הסטודנטים והתכנית שמרגישה שנתפרה עבורי, מעצימים את החוויה ואין מאושר ממני כעת."
חי סיני
בעלים של חברת מולטי סקילס
"הלימודים בתחום הדעת מרתקים, אני שמח להיות נוכח, ללמוד ולהשכיל ממרצים ששמם הולך לפניהם. הידע שניתן גם תיאורטי ובעיקר פרקטי ורלוונטי מאוד לעבודה בשטח."
דביר זיוון
איגוד הכדורעף
"אווירת הלימודים באונו מפתיעה לטובה! הקמפוס היפה, התנאים, הכיתות והמרצים המעולים. אני שמח שמצאתי באונו את המקום שמספק למידה משמעותית וחיובית."
גם אני סטודנט אונו
בחרתי באונו מכיוון שחיפשתי הרבה זמן תואר שני המשלב ניהול ארגוני ספורט. תוכן החומר הנלמד הוא פרקטי ורלוונטי לסיטואציות איתן אני מתמודד בחיי המקצועיים יום יום.
תומר הלפרין סמנכ"ל מפעלות חינוך
לכל הציטוטים

מה תלמדו

בשנים האחרונות ניכרת עליה בפעילות ספורט עממית, צמיחה בהשתתפות בתחרויות שונות, קהל רב שגודש אצטדיונים ובניית אולמות חדשים בבאר שבע, חיפה, ירושלים ועוד. למרות הקצאת תקציבים לא מבוטלים לטובת הספורט, הפוטנציאל אינו ממומש ובפועל אין גידול מספיק במספר הספורטאים הפעילים, דריכה במקום בספורט ההישגי, מחסור במתקנים,ועוד. לאור פער זה, תחום ניהול הספורט מוכר כיום על ידי כל העוסקים במלאכה כקטר שבכוחו להוביל את השינוי הנדרש בספורט ואף הוגדר על ידי המועצה הלאומית לספורט כאחד משלושת מחוללי השינוי בספורט.

אנו עדים כיום לשינויים מהירים ובלתי פוסקים בעולם ניהול הספורט במגוון תחומים: עסקי, טכנולוגי- מדעי, ניהול הקשר עם הקהילה, תרבותי, ערכי ועוד. עקב כך יש צורך בראייה רחבה וארוכת טווח וכן שליטה בפרקטיקות ובכלים המתאימים לניהול עסקי הספורט.

מטרת התואר: רכישת כלי ניהול ייעודיים לספורט לצורך קידום ארגוני ספורט ויזמות בתחום הספורט.

תכנית ה- .M.B.A של הקריה האקדמית אונו מציעה בסיס איתן ללימודי הניהול, יחד עם התמחות בניהול ספורט. שילוב זה מקנה לסטודנטים את הכלים הנדרשים כדי להצליח הן בתחום הניהולי דרך לימודי הליבה והקורסים השונים במנהל העסקים, והן בשילובם והתאמתם לעולם ארגוני הספורט. לימודי הליבה מועברים על ידי טובי המרצים בארץ כדוגמת פרופ’ ירון זליכה, ד”ר אייל מעוז וד”ר דינה ניר, וכוללים נושאים כגון אסטרטגיה וניהול השיווק, מו”מ עסקי, ניהול פיננסי, התנהגות ארגונית, מנהיגות חיובית בניהול, יזמות עסקית ויצירתיות ועוד. 
לימודי ההתמחות בניהול ספורט כוללים קורסים מגוונים ונבחרו לאחר ניתוח צרכים מקיף.

 

בין נושאי הלימוד: יזמות בתחום ה- SportsTech, פיתוח עסקי בספורט, עיצוב תשתיות ניהוליות לפיתוח ספורטאים, Sport Analytics ניהול מבוסס ניתוח נתונים, היכרות עם תעשיית הספורט, שיווק דיגיטלי, גיוס חסויות וספונסרים, ניהול ומנהיגות בספורט, ניהול קהילה ואוהדים, פסיכולוגיה של קבלת החלטות ויצירתיות בספורט, היכרות עם תעשיית הספורט ותקציבי הספורט בישראל.

  • ידע אקדמי זה כוח.
 תנו לנו להשאיר אתכם מעודכנים עם תקצירים קוליים למחקרים אקדמיים מהארץ והעולם בתחומי האימון והספורט. ספורט-אונו: המיני-פודקאסט שישפר לכם את הביצועים. לחצו כאן 
אני מאמין
פיתחנו תכנית לימודים מגוונת ומעמיקה שמיישרת קו עם תכניות מובילות בחו"ל ובעלת אוריינטציה יישומית כדי לייצר את השינוי בשטח. במובן הזה, לא מדובר בתכנית לימודים רגילה אלא בשלב חשוב של תהליך לשיפור איכות הספורט בארץ. בנוסף לכך, הספורט מהווה פלטפורמה נהדרת ללמוד על ניהול ומנהיגות, ועבור חובבי ספורט שרוצים להתפתח ניהולית ומנהיגותית מדובר בהזדמנות נהדרת ללימודים מעשירים וחוויתיים.
ניב נחליאלי מנהל תכנית .M.B.A בהתמחות ספורט

ימי לימוד ומיקום

קרית אונו
מחזור אוקטובר 2020 מסלול דו יומי ד' בין השעות 16:00-22:15 ו' בין השעות 8:00-14:15

מסלול יום אחד + יום לימודים מתוקשב ד' יום מלא בין השעות 10:30 - 21:00 ויום לימודים נוסף מתוקשב

מה נדרש כדי להתקבל

  • ראיון אישי עם איש הסגל האקדמי
  • רקע מקצועי או ניהולי
  • תואר ראשון ממוסד ישראלי מוכר בציון 80 לפחות.

דברים נוספים שכדאי לדעת

למי מתאים התואר?

  • מנהלי איגודים, אגודות ומועדונים, מנהלי מחלקות ספורט, קציני כושר בצבא, מנהלים ויזמים בתחומי הכושר והבריאות, מורים לחנ"ג המעוניינים בקריירה ניהולית ועוד.
  • לימודי התואר פתוחים גם עבור אנשים המגיעים מחוץ לעולם הספורט, ובמיוחד עבור מועמדים בעלי ניסיון ניהולי ו/או פיקודי. לאור הביקוש ללימודים, תינתן עדיפות בקבלת מועמדים המעוניינים להשתלב בעתיד בתחום ניהול הספורט.
  • בעלי תואר שני במנהל עסקים .M.B.A, המעוניינים ללמוד התמחות נוספת בניהול ספורט.

להורדת עלון המידע של התכנית – לחצו כאן