שלוש סיבות טובות ללמוד אצלנו

מסלול לימודים חדשני, יחיד מסוגו באקדמיה, המאפשר לראשונה התמחות במקרקעין המיועדת למשפטנים ועורכי דין.
הלימודים מאפשרים להמשיך בחיי משפחה ועבודה במשרה מלאה. הלימודים מתקיימים ערב אחד בשבוע, כל השיעורים מוקלטים בווידאו ומועלים לאתר התכנית.
תכנית לימודים מעשית ומעשירה הכוללת מרצים מהשורה הראשונה בעולם הנדל"ן הישראלי.

מה תלמדו

תוכנית ייחודית זו מעניקה למשפטנים כלים מקצועיים בתחום המקרקעין והנדל"ן.

תחום המקרקעין הינו אחד התחומים המרכזיים ביותר בעולם המשפט. אין עורך דין שבחייו המקצועיים לא עוסק בנדל"ן, במישרין או בעקיפין, כגורם מקצועי בעסקה או כשותף ביזמות.

תוכנית זו, בחסות משרד הבינוי והשיכון, כוללת קורסים מגוונים מטובי המומחים. אם אתם מעוניינים להכיר את תחום המקרקעין באופן יסודי, אתם מוזמנים להצטרף למסלול זה שיעניק לכם את מלוא הידע יחד עם תואר שני יוקרתי.

תוכנית הלימודים כוללת ידע נרחב ומעשי בתחום המקרקעין.

בין הקורסים: דיני תכנון ובניה, דיני מיסוי מקרקעין, דיני מקרקעי ישראל וקרקעות חקלאיות, דיני הפקעות, התחדשות עירונית, ניתוח כלכלי של עסקאות מקרקעין, קריאת תוכניות בניה, הרפורמה בסדר דין אזרחי, עסקאות נדל"ן בחו"ל, רישום והסדר מקרקעין.

בין המרצים: פרופ' גבי הלוי, הקריה האקדמית אונו, ד"ר גרשון גונטובניק, בית המשפט המחוזי תל אביב, ד"ר אבי גורמן, בית המשפט המחוזי מרכז, ד"ר חוה ארליך, מתכננת מחוז תל אביב, עו"ד שלומי הייזלר, הממונה על מרשם המקרקעין, עו"ד אלעזר במברגר, יועמ"ש משרד הבינוי והשיכון, רו"ח שי אהרונוביץ, סמנכ"ל רשות המסים (מיסוי מקרקעין) ועוד.

  • אפשרות להכשרה במשפט תאגידי 

המשפט התאגידי עומד בלב המשפט המסחרי, והוא תחום התמחות מבוקש ובעל פוטנציאל השתכרות מהגבוהים ביותר עבור עורכי דין. לעורכי דין המתמחים במשפט התאגידי מוצעות משרות מגוונות הן במשרדי עורכי דין והן במגזר הציבורי. יתרה מכך, ידע במשפט תאגידי מאפשר השתלבות מיטבית בתפקידי ניהול בחברות ובארגונים, ובכלל זה השתלבות בדירקטוריונים של חברות. 

ההכשרה במשפט התאגידי תעניק מבט מעמיק על ההיבטים הנוגעים לפעילותם של תאגידים שונים, פרטיים וציבוריים, החל משלבי הייזום וההקמה של תאגידים – ובכלל זה בחינת מסמכי ההתאגדות, בחינת הסכמי מייסדים והסכמי השקעה, בחינת הפעילות השוטפת של התאגיד – ובכלל זה זכויות וחובות בעלי מניות ונושאי משרה, עבודת הדירקטוריון, ממשל תאגידי ורגולציה, וכן דיון בהליכי פירוק וסיום פעילותם של תאגידים. בחינת פעילותם של התאגידים תיעשה בהיבטים מגוונים של דיני חברות, דיני ניירות ערך, הגבלים עסקיים, דיני מיסים ועוד.

הלימודים בתכנית יאפשרו מבט מעמיק בהיבטים המשפטיים הנוגעים לפעילותם של תאגידים – הן במבט פנימי על הגורמים השונים הפועלים במסגרת התאגיד, והן במבט חיצוני הבוחן את פעילות התאגיד אל מול הרשויות, היחסים מול מתחרים ועוד. לצד ההעמקה בהיבטים המשפטיים, יינתן ביטוי במסגרת הלימודים להיבטים ניהוליים רחבים, וליחסים שבין היבטים משפטיים והיבטים ניהוליים בפעילותם של תאגידים.

 

אני מאמין
מעבר לרכישת ידע משפטי נוסף, מקדמת תכנית הלימודים פיתוח חשיבה משפטית מעמיקה, ויכולת עריכת מחקר משפטי עצמאי ברמה גבוהה. במסגרת זו מועברים בתכנית קורסים ייחודיים כגון: ניתוח מודרני של המשפט; מדע ומשפט; תורת המשחקים – יישומים במשפט, ועוד. תכנית הלימודים בנויה בתמהיל משולב עם קורסים שיביאו לידי ביטוי כלים וכישורים מעשיים לצד קורסים תיאורטיים בעלי עומק. 
פרופ' יובל אלבשן דיקן הפקולטה

ימי לימוד ומיקום

קמפוס קרית אונו
מסלול פברואר 2021 יום ג' 16:00-22:00

מה נדרש כדי להתקבל

  • תואר ראשון במשפטים .LL.B ממוסד אקדמי מוכר בממוצע 80 לפחות.

דברים נוספים שכדאי לדעת

  • התוכנית נבנתה במטרה להעניק ערך מוסף מעשי לעורכי דין ואנשי משפט. על מנת לאפשר שעות לימוד גמישות, התוכנית כוללת קורסים פרונטליים לצד קורסים מקוונים והיא נפרסת על יום לימודים אחד בלבד מדי שבוע, בין השעות 17:00 עד 22:00.כל השיעורים מוקלטים ומועלים לאתר התוכנית. פספסתם שיעור אחד? מעוניינים לחזור על שיעור שנלמד? הכל נמצא בספרייה הדיגיטלית של התוכנית עד לסיום תקופת הבחינות.
  • להורדת עלון התכנית – לחצו כאן

פרופ' ירון זליכה ומר משה כחלון בכנס הנדל"ן