שלוש סיבות טובות ללמוד אצלנו

סטודנטיות לומדות יחדיו על ספסל בחצר הקמפוס
מסלול הלימודים מעניק לסטודנטים מבט פנורמי מלא על תחום הנדל"ן הישראלי. מדובר בתכנית היחידה באקדמיה שמכשירה אנשי מקצוע בתחום הנדל"ן, היזמות, פיננסים, שמאות מקרקעין, התכנון, השיווק וההיבטים המשפטיים המלווים כל עסקה נדל"נית.
סטודנטים בטקס סיום תואר
חיבור בין אקדמיה ופרקטיקה - פרקטיקום המאפשר לסטודנטים להשתלב במשרדי שמאים מובילים כחלק מדרישות התואר ובמטרה לסייע להם לאתר מקום התמחות מתאים עם סיום התואר.
מרצים משוחחים
בנוסף מרצים שמגיעים מהשטח.

תכנית הלימודים

אל תפספסו את היום הפתוח שלנו!
יום רביעי 19.6 בקמפוס החדש בצומת סביון
לפרטים והרשמה לחצו כאן

 

ההרשמה למסלול נובמבר 2024 בעיצומה!
הלימודים יחלו בתאריך ה־3.11.2024

בית הספר לנדל”ן הגדול ביותר בישראל ממסד את מקצועות ניהול הנדל”ן ומעניק לסטודנטים את כל הכלים הנדרשים להשתלב ולהוביל את התחום הכי מרתק וחם היום . במאה העשרים ואחת, ראוי להתייחס למקצוע הנדל”ן ככל מקצוע אחר שכן מדובר בתחום הדורש ידע ומומחיות.

התואר הראשון שלנו במנהל עסקים עם התמחות בנדל”ן, מעניק לסטודנטים מבט פנורמי מלא על תחום הנדל”ן הישראלי. אנו סבורים שבעלי המקצוע צריכים להכיר ולהתמצא בכל שרשרת היצור של הנדל”ן הישראלי, וזאת לצד העמקה מקצועית בתחום הספציפי שבו הם עוסקים. במסגרת התואר נחשפים הסטודנטים לתחומי הפיננסים, הניהול, התכנון, השיווק וההיבטים המשפטיים המלווים כל עסקה נדל”נית.

במסגרת התואר מקבלים הסטודנטים שלוש תעודות המעידות על ההכשרות:

 1. תעודת התמחות בנדל”ן ותשתיות
 2. יעוץ משכנתאות
 3. יזמות נדל”ן

במסגרת לימודי ההתמחות יכולים הסטודנטים לבחור באחד מתוך שלושה מיקודים מקצועיים שונים: שמאות מקרקעין, ניהול נכסים או יזמות ושיווק נדל”ן.

 

שמאות מקרקעין
התוכנית כוללת לימודי הסמכה למקצוע השמאות, הכוללים 13 בחינות פנימיות המתקיימות במסגרת הלימודים. לימודי הנדל”ן והשמאות הם שני מוצרים המשלימים זה את זה. לא רק שמאות מקרקעין, אלא הבנה מיטבית של עולם המקרקעין על היבטיו השונים.
התוכנית כוללת גם קורס הכנה למבחן המועצה בסיום התואר. רכז מיוחד מלווה את הסטודנטים כבר בשלבים מוקדמים תוך הכנתם לבחינות החיצוניות.
תוכנית הפרקטיקום המתקיימת במהלך השנה השנייה והשלישית ללימודים, מאפשרת לסטודנטים מצטיינים להשתלב במשרדי שמאים מובילים כחלק מדרישות התואר, תוך חיבור בין האקדמיה והפרקטיקה, ובמטרה לסייע להם לאתר מקום התמחות מתאים עם סיום התואר.
עם סיום התואר, יתקיים סמסטר השלמה לתלמידי מיקוד השמאות (סמסטר ב’ בשנה השלישית). סמסטר זה יכלול את כל התכנים הנדרשים ללימודי השמאות שטרם נלמדו בתואר. כמו כן סמסטר זה יכלול גם קורס הכנה לבחינה החיצונית, מבוא לתורת השמאות.


ניהול נכסים
מסלול זה הנעשה במשותף עם משרדי הממשלה, מבקש להכשיר את הסטודנטים בתחום ניהול הנכסים, בהם נכסי ממשלה ודיור ציבורי. במסגרת זו לומדים הסטודנטים את כל ההיבטים המשלימים של ניהול נכסים, בהם ניהול חוזים ודיירים, ביטוח, היבטים פיננסיים ותכנוניים ותחזוקת מבנים.
כמעט כל פעילות עסקית במשק מלווה באחזקת נדל”ן מסחרי בהיקפים נרחבים. כך למשל כל רשת קמעונאית, מביגוד ועד מזון, מחזיקה במספר רב של סניפים, נכסי נדל”ן המצויים באזורים שונים ומחייבים טיפול שוטף. גם ברשויות המקומיות יש אגף נכסים המנהל את כלל נכסי הרשות שבתחומה.
תפקיד מנהלי נכסים מבוקש מאוד במשק והוא מהווה מפתח רב עוצמה לכניסה אל עולם התעשייה בתחום ניהול הנדל”ן. מנהל הנכסים דואג לטיפול השוטף בכל נכסי החברה, ובכלל זאת חידוש החוזים, איתור נכסים נדרשים, השבחתם, ומכירת נכסים שאין בהם צורך, ניהול ההיבטים העסקיים, המשפטיים והתכנוניים הנוגעים לנכס. גם תחום הדיור להשכרה לטווח ארוך הצומח במהירות, מחייב הכשרתם של מנהלי נכסים שיוכלו לנהל את תיקי הנכסים של הגופים המוסדיים.
לצד ניהול הנכסים, המיקוד עוסק אף בהכשרה מעשית לניהול מבנים. מגדלי המגורים והמשרדים שצומחים בישראל בעשורים האחרונים, דורשים ניהול מקצועי, הנעשה בדרך כלל באמצעות חברות ניהול שהחליפו את “ועד הבית” המסורתי. מיקוד זה, יכשיר אתכם לנהל את מכלול ההיבטים הכספיים, הנדל”ניים והמשפטיים הנוגעים למבנה.
מיקוד זה מיועד למבקשים להשתלב בשוק העסקי, בתפקידי מנהלי נכסים ו/או מבנים. בוגרי המסלול יוכלו להשתלב כעצמאיים או כשכירים בתחום ניהול הנכסים והמבנים, בין אם מדובר בחברות קטנות המחזיקות במספר מצומצם של נכסים, ועד לחברות ענק במשק (כגון בנקים, קופות חולים, קניונים וכו’), הכוללות אגף נכסים גדול המחזיק בנכסים בשווי של מיליארדי ₪.

 

יזמות ושיווק נדל”ן
מיקוד זה מיועד למבקשים לעסוק בתחום היזמות ושיווק הנדל”ן.
צמצום מלאי הקרקעות הפנויות במדינה בכלל ובאזורי הביקוש בפרט, לצד התיישנות רבים מן המבנים בישראל, מובילים לכך שהגגות של היום הופכים לקרקעות של מחר. בכל רחבי הארץ צצים פרויקטים של התחדשות עירונית הכוללים שינוי או הריסת המבנה הקיים ותוספת בינוי. תחום זה דורש ידע והבנה ספציפיים, המתייחסים לייזום פרויקט בסביבה מבונה.
מיקוד זה כולל ידע נרחב בתחום היזמות של התחדשות עירונית. מלבד קורס התחדשות עירונית בסיסי אותו לומדים כלל תלמידי התואר, ילמדו תלמידי מיקוד זה קורסים בנושא ניהול פרויקט התחדשות עירונית; וכן היבטים תכנוניים, פיננסיים, משפטיים וקהילתיים בהתחדשות העירונית. פרויקט הגמר במסגרת הלימודים ייעשה אף הוא בתחום זה. בנוסף, ילמדו תלמידי התוכנית קורס ייעודי בתחום שיווק נדל”ן.
הסטודנטים הלומדים במיקוד זה ישלבו את הידע שרכשו במסגרת לימודיהם ביזמות ובשיווק מקרקעין, עם ידע נרחב בתחום ההתחדשות העירונית. בוגרי המיקוד יקבלו תעודה מקצועית של יזם בתחום ההתחדשות העירונית. אנו ממליצים לסטודנטים המתעניינים בתחום היזמות, לבחור במסלול אטרקטיבי זה המשלב ידע פרקטי עם מרצים העוסקים בתחום שנים רבות.
תעסוקה בתחום זה אפשרית הן כשכירים בחברות יזמות נדל”ן, במגוון תפקידים הנוגעים לקידום הפרויקט בשלביו השונים, קשר עם דיירים, קשר עם הרשויות, לצד אפשרות לעסוק בתחום היזמות כעצמאיים בשלבים מתקדמים יותר.
תעודת המיקוד הינה תעודה נוספת על תעודת התואר (מנהל עסקים) ותעודת ההתמחות (נדל”ן).

 

מבין הנושאים הנלמדים במסלול ערב
שנה א’
מבוא לדיני חוזים וקניין
יסודות התכנון
מבוא להתחדשות עירונית
מבוא לדיני חוזים וקניין
דיני תכנון ובניה
דיני מיסוי מקרקעין והיטל השבחה
דיני מיסים
ביצוע עסקת מקרקעין
מבוא לכלכלה מיקרו
משפט עסקי
מתמטיקה
חשבונאות פיננסית
אוריינות אקדמית
סיור התחדשות עירונית
אנגלית ( שיבוץ לפי רמה)

שנה ב’
ניהול סיכונים בשוק הנדל”ן

היטלי השבחה והפקעות מקרקעין
יסודות התכנון – שלב ב
ניהול פרויקטים ותשתיות בנדל”ן
יסודות המימון ושימושם בשומת מקרקעין
יישומי excel
יעוץ משכנתאות
מקרו כלכלה
דוח אפס ותוכנית עסקית לנדל”ן
קיימות ומגמות בתכנון ובניה
סטטיסטיקה
סמינר נדלן / פרקטיקום
סיור ניהול פרויקטים ותשתיות
אנגלית ( שיבוץ לפי רמה)

שנה ג’
בחירת מיקוד:

מיקוד שמאות:
מבוא לתורת השמאות
יסודות המדידה והמיפוי
יסודות הנדסת בניין והנדסה אזרחית
עבודת השמאי – סביבה דיגיטלית והתנסחות
פרויקט

מיקוד ניהול נכנסים:
ניהול נכסי דיור ציבורי
ניהול נכסים
ניהול מבנים
עסקאות בסוגי נדל”ן שונים
פרויקט

מיקוד: יזמות ושיווק נדל”ן
ניהול פרויקט התחדשות עירונית
שיווק נדלן
בטיחות בבניה
עסקאות בסוגי נדל”ן שונים
פרויקט

סמסטר השלמה לשמאות ( לא חלק מהתואר בעלות נוספת):
גישות והערכות
כלכלה עירונית
אשכול כלכלי

*תוכנית לימודים לדוגמא והיא נתונה לשינויים

התכנית בחסות משרד הבינוי והשיכון
לוגו של משרד הבינוי והשיכון

פרקטיקום

במסגרת התואר הסטודנטים יכולים לקיים פרקטיקום כתחליף לסמינר ופרויקט. מדובר בעבודה מעשית שהסטודנטים מבצעים בשוק העבודה בפועל, בחברות המובילות במשק בתחומי הנדל”ן השונים בתפקידים רלוונטיים. כל אלה מעניקים לסטודנטים עוד בזמן התואר כלים מעשיים ושימושיים להמשך השתלבותם בשוק הנדל”ן.

אני מאמין
ד
ד"ר חיים זיכרמן ראש בית הספר לנדל"ן
החלטה על לימודים אקדמיים הינה אחת ההחלטות החשובות לעתידכם. רצוי לבחור תחום לימודים הנהנה מביקוש תעסוקתי ארוך טווח, ושבו יהיה לכם יתרון משמעותי. במדינת ישראל, הצפויה להכפיל את עצמה בתוך שלושה עשורים, שוק הנדל"ן ימשיך לשגשג ולהיות הקטר התעסוקתי. הכשרה אקדמית בענף תציב אתכם במקום מקצועי ומבוקש, יותר מכל מועמד אחר לעבודה בתחום.

חשוב שתדעו

חי גאליס
מנכ"ל ביג
חי גאליס
"בשוק כל כך תחרותי, מצד אחד, וכל כך מתחדש מצד שני, אתה חייב להיות הכי טוב ועם ארגז הכלים הכי מגוון ומקצועי. אין לי ספק שבאונו, קיבלתי את זה!"
עמיר שאלתיאל
יו"ר קבוצת אלדר
עמיר שאלתיאל
"נדל"ן הוא אחד התחומים במדינת ישראל שמגלגלים הכי הרבה כסף. אני שמח שהקריה האקדמית אונו הרימה את הכפפה ועושה סוף סוף סדר ובנתה תכניות לתואר ראשון עם התמחות בנדל"ן. יש המון מומחיות בתחום שלנו והמון מקצועיות וצריך ללמוד את הדברים האלו בצורה סדורה לפני שניגשים למלאכה."
אמנון מרחב
מנכ"ל התאחדות הקבלנים בוני הארץ
"הדרך הנכונה כיום להיות מקצוען בענף היא ללמוד לתואר אקדמי בנדל"ן אשר מעניק לך ראיה רחבה ומעמיקה על התחום"

מה נדרש כדי להתקבל

 1. קבלה ישירה:
  א. ממוצע בגרות בציון של 95 ומעלה, או פסיכומטרי 600 ובגרות מלאה. בנוסף, מתמטיקה 3 יחידות לימוד בציון 75 ומעלה / 4 יחידות לימוד בציון 65 ומעלה / 5 יחידות בציון עובר.
  ב. תואר קודם ממוסד אקדמי מוכר.
  או
  24 נ”ז מהאוניברסיטה הפתוחה (*לא כולל הכרה בלימודים קודמים)
  או
  תעודת הנדסאי/ת
 2. קבלה משוקללת:
  א. מעבר ראיון קבלה וממוצע בגרות 94-80 או פסיכומטרי 550 ובגרות מלאה.

  ב. מעל גיל 30: מעבר ראיון קבלה ובגרות מלאה.
  ג. בעלי רקע לימודי קודם: מעבר ראיון קבלה.
 1. תכנית אפיק מעבר לאקדמיה – לבעלי בגרות מלאה שאינם עומדים בתנאי הממוצע (מעבר מקבץ קורסים אקדמיים לפני תחילת הלימודים).
 2. למועמדים שאינם עומדים בדרישות הקבלה – תינתן אפשרות למכינה קדם אקדמית. לפרטים על המכינה ותנאיה יש לתאם פגישת ייעוץ.

רוצה לדעת עוד?

התמחויות נוספות