שלוש סיבות טובות ללמוד אצלנו

התכנית תומכת בגישה רב-תחומית ומעמיקה של חקר הבריאות ומוגבלות ומעניקה לבוגריה כלים להערכה, טיפול והדרכה לאוכלוסיות מגוונות.
תכנית לימודים שתעניק לעוסקים במקצועות פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, הפרעות בתקשורת וסיעוד התפתחות מקצועית ואישית.
את התכנית והוראתה מוביל צוות רב-תחומי ממגוון מקצועות הבריאות תוך דגש על שיתוף ידע ושיח בין-תחומי בקרב הסטודנטים המגיעים מתחומי הטיפול השונים.

תוכנית הלימודים

עוסקים במקצוע טיפולי (פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, הפרעות בתקשורת, סיעוד) ורוצים להרחיב את הידע שלכם, להכיר את חזית המחקר ולשלוט בשיטות הטיפול והשיקום העדכניות ביותר?

התכנית תומכת בגישה כוללנית ומעמיקה של חקר בריאות ומוגבלות בתוך המציאות ההולכת ומשתנה של ההתפתחויות רפואיות, טכנולוגיות וחברתיות.
בתכנית יינתן דגש על נושאי הלימוד הבאים:

  1. התייחסות למגוון אוכלוסיות וגילאים – לדוגמא הפרעות התפתחותיות, הפרעות נרכשות, אוכלוסיות מורכבות, זקנה, מוגבלות פיסית, נפשית ועוד.
  2. העמקה במגוון תחומים – קוגניציה ושפה, למידה מוטורית, לימודי מוגבלות, נגישות, טכנולוגיות מתקדמות ועוד.
  3. הסתכלות על מערכת הבריאות, יזמות עסקית, שיקום מרחוק, מחקר איכותני ועוד.
  4. למידה עצמאית מונחית במסגרת סמינרים ופרויקט גמר.

את התכנית והוראתה מוביל צוות רב-תחומי, ממקצועות הבריאות, מדעי הרוח והחברה, תוך דגש על שיתוף ידע ושיח בין-תחומי בקרב הסטודנטים המגיעים מהתחומים השונים.

למי מתאים התואר?

לעוסקים במגוון מקצועות הבריאות (מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת, פיזיותרפיסטים, אחים/אחיות ודיאטנים).

בין נושאי הלימוד: תאוריות ומודלים בשיקום, מבוא ללימודי מוגבלות, קשב וקשיי קשב בלקויות התפתחותיות, שיקום מרחוק, תאוריית המיינד בקרב ילדים עם וללא לקות, סמינר בנושא קוגניציה שפה ותפקודים ניהוליים, התערבות קוגניטיבית דינאמית, מבוא לניהול ויזמות, סמינר בנושא טכנולוגיות מתקדמות בשיקום, התמודדות בני משפחה בטיפול ושיקום.

לפירוט קורסי התואר לחץ כאן

אני מאמין
העולם היום צועד בכל התחומים לגישה הוליסטית רב מערכתית שבה מטפל יוכל להתמודד עם מספר בעיות בתחומים שונים. זה תואר חדש וראשון מסוגו בישראל ולקוח מניסיון שנרכש בכל העולם בנושא.
פרופ' שלמה נוי דיקן הפקולטה
אני מאמין
תואר מתקדם בבריאות ושיקום מאחד בתוכו נקודות מבט וידע של בעלי מקצועות מגוונים מתחומי מקצועות הבריאות. מאפשר הסתכלות נרחבת ומעמיקה לטובת האדם המטופל ולסביבתו. ויאפשר חווית למודים עם סטודנטים הבאים מכיוונים שונים וממגזרים שונים בחברה הישראלית.
פרופ' נעמי כץ ראש תכנית המוסמך

למה זה חשוב?

סטודנטית
"תואר במדעי הבריאות והשיקום, גיליתי שילוב נפלא בין עולמות הטיפול והטכנולוגיה. המלווה במקצועיות, פתיחות וכלים מעשיים לפרקטיקה. בעקבות הלימודים, התחלתי להסביר לילדים בהם אני מטפלת בצורה ברורה ובשפה פשוטה מהי מטרת ההתערבות. השתמשתי בכלים טכנולוגיים כדי להפוך את הלמידה למשמעותית ונגישה עבורם. גישה זו, שינתה את מהלך החשיבה שלי בצורה משמעותית, אם בעבר הייתי מתחילה את ההתערבות הישירה בתיווך פיזי לביצוע הפעילות ללא הסבר וחשיבה שאולי לילד עם מגבלות, יש את הזכות הבסיסית לדעת על מה אנחנו עובדים"
אורית בן שושן
מרפאה בעיסוק ויוזמת פרויקטים
סטודנטית
"בשיח הכיתתי היו נושאים בהם הרגשתי שהוצבה בפני מראה שהציגה את הדעות הקדומות בהם אני מחזיקה, בהקשרים שונים. המקום המודע שהלימודים אפשרו לי גם לשאול שאלות, את עצמי ואת המטופלים עמם אני עובדת"
לינוי סרוסי
מרפאה בעיסוק
סטודנטית
"התואר מכיל מגוון רחב של קורסים הנוגעים בסוגיות רגשיות, קוגנטיביות, נוירולוגיות, פיזיולוגיות ותקשורתיות שבחיבורם מתגבשת ראיה הוליסטית מלאה על האדם הנמצא בהליך השיקומי. התואר מכיל קורסים משני תודעה ומעוררי מחשבה שאיפשרו לי להציף ולפתור סוגיות שונות עימן נפגשתי לאורך השנים כמטפלת וממשיכים להשפיע עלי יומיום בשדה הקליני, תוך הסתכלות רחבה על האדם בו אני מטפלת".
איילת סיטרואן
קלינאית תקשורת

ימי לימוד ומיקום

מחזור אוקטובר 2021
קרית אונו
ימי לימוד: ימי א' (16:30-21:30), ימי ד' 08:30-17:15

מה נדרש כדי להתקבל

מה נדרש כדי להתקבל?
תואר ראשון
ממוסד אקדמי מוכר בממוצע 85 באחד ממקצועות הבריאות והסיעוד

או

תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע של 80-84 באחד ממקצועות הבריאות והסיעוד, הקבלה מותנית באישור הוועדה ללימודים אקדמיים

רוצה לדעת עוד?