שלוש סיבות טובות ללמוד אצלנו

תהנו משילוב של פרקטיקום בשטח כבר במהלך הלימודים
התוכנית מאפשרת שילוב מוצלח של עבודה ולימודים
במהלך הסמסטר הראשון, לתואר ראשון בחינוך וחברה, יחשפו הסטודנטים למגוון ההתמחויות השונות, כשבסופו יוכלו להחליט באיזו התמחות להתמקד.

תכנית הלימודים

אם אנשים מרתקים אותך, אם יש לך חזון חינוכי חברתי, אם החלום שלך הוא להוביל תהליכים משמעותיים בקהילה, לעסוק בחינוך בלתי פורמלי, בתוך בתי הספר ובמערך הבלתי פורמלי, לעבוד עם נוער בסיכון – תואר בחינוך וחברה הוא המקום להתחיל. מכאן תוכלו לצאת לחנך ולעצב את דור העתיד שלנו עם תפיסת עולם חברתית מגובשת. מצוידים בכלים עדכניים להתמודדות עם חינוך של דורות, שרגילים לאור של מסכים ולקצב של הרשת.
התואר פותח לך דלתות למגוון תפקידים מרתקים כגון: ריכוז והדרכה ביחידות נוער, ניהול קהילתי, הדרכה וניהול בפנימיות, עבודה עם נוער בסיכון בקידום נוער, הובלת ארגונים חברתיים וחינוכיים, שילוב ילדים ונוער עם מוגבלויות בחברה ועוד.
במהלך התואר ניתן לבחור בשני מיקודים ולקבל תעודה בתחום: עבודה עם נוער בסיכון, שילוב והכלה של אנשים עם מוגבלות, מחול ותנועה לגיל הרך, מטפל התנהגותי. הבוגרים שלנו משתלבים בעמותות, ארגונים חברתיים, פנימיות לנוער, משרדי ממשלה, שירותים ציבוריים, ארגוני מלכ”ר ועוד.

בין נושאי הלימוד: התנסות וכלים לעבודה בחברה הרב-תרבותית בישראל, הקניית מיומנויות להדרכה וניהול, הקניית מיומנויות לעבודה עם נוער בסיכון ואנשים עם מוגבלויות, יזמות חברתית חינוכית, הנחיה וליווי מקצועי בהתנסות המעשית, מגוון קורסים בתחומי פסיכולוגיה, סוציולוגיה, חינוך וקרימינולוגיה.

 תכניות הלימוד לבחירה במהלך השנה הראשונה:

התמחות בפיתוח למידה והדרכה בשילוב דיגיטל .B.A
כל ארגון נדרש להדריך את אנשיו באינספור נושאים מגוונים כגון:

כיצד לתת שירות, כיצד למכור, כיצד להתנהל בזהירות מפני תקיפות סייבר, איך להקפיד על מניעת הטרדות בעבודה, הדרכה ללקוח כיצד להשתמש במוצר ועוד ועוד.
הקריה האקדמית אונו מכשירה את מפתחי הלמידה וההדרכה של העתיד.
התמחות התכנית כוללת טכנולוגיות למידה מתקדמות בהנחיית המומחים הטובים בישראל.

התכנית אינה דורשת ידע טכנולוגי מוקדם ומציעה גישה חינוכית-הדרכתית כיצד לפתח פתרונות הדרכה תוך שימוש במגוון כלים טכנולוגים קיימים תוך היעזרות בגרפיקאים ומתכנתים.
בסיום הלימודים כל סטודנט יוצא עם תיק עבודות המאפשר להשתלב בעולם התעסוקה.
השכר הממוצע של מפתחי הדרכה הוא למעלה מ-13,000 ₪ בחודש.

בואו ללמוד מקצוע הומניסטי, שיכול להכניס אתכם לעולם החינוך וגם לעולם ההיי-טק והתעשייה מבלי שתצטרכו להיות אנשי טכנולוגיה.
זהו מקצוע שמתאים לכאלה שאוהבים בני-אדם, אוהבים לעבוד עם אנשים, סקרנים ובעלי עניין להבין ולהסביר.

 

נוער במצבי סיכון .B.A
המיקוד מעניק כלים והכנת הסטודנטים לשטח, מתוך כוונה ליצור סטודנטים חושבים, בעלי ראיה חדשנית, החוקרים והמבינים אחרת את תחום הסיכון ומתוך כך יפעלו כמשני מציאות חברתית וילמדו ליצר פתרונות רלוונטיים ועדכניים המשפיעים על כלל החברה.
הקריה האקדמית אונו היא המקום היחיד בארץ המלמד תואר ראשון BA עם מיקוד בעבודה עם נוער במצבי סיכון במסגרת הפקולטה למדעי הרוח והחברה. כתוצאה מכך, בוגרי התכנית באונו מקבלים רקע חינוכי וחברתי עשיר, המאפשר להם להבין טוב יותר את בני-האדם עבורם הם נדרשים לפתח מיומנויות התערבות כדי לעזור להם לעבור מהשוליים למרכז החברתי.

 

התמחות בספורט .B.A
רוצים להפוך את העיסוק בספורט למקצוע? לנהל או להיות יזמים בספורט? להוביל שינוי חברתי באמצעות ספורט? להיות מאמנים ערכיים וחינוכיים?

התכנית מעניקה את ההכשרה ואת הכלים המתאימים ביותר לתפקידי אימון, חינוך, חברה וניהול בספורט. לימודי התואר מדגישים את מקומו של עולם הספורט כגורם מרכזי בחינוך וניהול. המטרה שלנו היא להפוך אתכם לדמויות חינוכיות מובילות יחד עם המקצוענות בספורט.
אנחנו מאמינים כי ללמד להרים ראש לנגיחה זה חשוב, אבל לחנך להרים את הראש אחרי הפסד, זה הרבה יותר חשוב. אנחנו מאמינים כי ללמד לשלוט בכדור זה חשוב, אבל לחנך לשלוט בכעס כשלא הולך, זה הרבה יותר חשוב.

 

לימודי מוגבלות נגישות והכלה .B.A
הקריה האקדמית אונו היא המקום היחיד בארץ המלמד את התואר הנ”ל המהווה גישה חדשה בישראל שהובילה לשינויים משמעותיים ביחס כלפי ילדים ואנשים עם מוגבלות בעולם.

בוגרי המסלול שלנו מקבלים רקע חינוכי וחברתי עשיר, אשר מאפשר להם להבין טוב יותר את בני-האדם עבורם הם מפתחים סביבות נגישות ומכילות. כמו כן, הבוגרים מקבלים ידע וכלים חינוכיים-חברתיים שימושיים בשדה ההדרכה והלמידה (כגון, היכרות עם טיפול באומנות, cbt, הדרכת הורים ועוד).

אני מאמין
ד"ר אורלי אללוף ראש .B.A, הפקולטה למדעי הרוח והחברה
השכלה אינה מילוי של דלי, אלא הצתה של אש" (ייטס) התשוקה ללמוד, להוביל, לשנות ולעצב את החברה והפרטים שבה, מהווה את נקודת המוצא של החוג לחינוך וחברה בקריה האקדמית אונו. אנו שואפים לפתח ולטפח אנשי חינוך ערכיים, מקצועיים ומוערכים מכל גווני הקשת החברתית שיובילו שינוי בחינוך בפרט, ובחברה בכלל. בוגרי התכנית המתמקצעים במיקודים השונים: נוער בסיכון, לימודי מוגבלות ונגישות, התמחות בספורט והוראה והדרכה באמצעות הדיגיטל יהוו חלק מהדור הבא שיעצב את החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי בישראל. לצורך כך גייסנו את מיטב המרצים המשלבים ידע אקדמי רב וניסיון עשיר בשטח. הצטרפו אלינו להובלת השינוי!

חשוב שתדעו

סטודנטית
עדי מלכה
"הבחירה ללמוד בקריה האקדמית אונו היא אחת ההחלטות הטובות שלקחתי. התואר כולל לימודים תאורטיים אבל בעיקר פרקטיקה. במהלך התואר אנחנו עושים גם קורסים שמקנים לנו תעודות מקצוע, דבר המאפשר לנו לעבוד בתחום כבר במהלך התואר. אני מרוצה וממליצה."
בוגרת
נועה צור ברוש
"מבחינתי ללמוד בקריה אקדמית אונו היה לפגוש את החיים במדינת ישראל. בכיתה היתה דינמיקה רב תרבותית מרתקת ומשמעותית שהכינה אותי לתפקיד הציבורי חינוכי שלי כיום."

מה נדרש כדי להתקבל

קבלה ישירה בעמידה באחד מהתנאים הבאים:

 • ממוצע בגרות בציון של 87 ומעלה, או פסיכומטרי 550 ובגרות מלאה.
 • תואר קודם ממוסד אקדמי מוכר.
 • 24 נ”ז מהאוניברסיטה הפתוחה (*לא כולל הכרה בלימודים קודמים)
 • תעודת הנדסאי/ת


קבלה משוקללת:

 • מעבר ראיון קבלה וממוצע בגרות 80-84 או פסיכומטרי 520 ובגרות מלאה.
 • מעל גיל 30: מעבר ראיון קבלה ובגרות מלאה.
 • בעלי רקע לימודי קודם: מעבר ראיון קבלה.

 

קבלה לתואר ראשון בחינוך וחברה מתבססת על שקלול כל הנתונים שהוגשו על ידי הנרשם.ת ללימודים:

 • ממוצע ציוני תעודת בגרות מלאה (חובה) / תעודת הנדסאי / תואר אקדמי קודם / 24 נקודות זכות מהאוניברסיטה הפתוחה.
 • קורות חיים ופעילות חברתית והתנדבותית
 • ראיון אישי (במידת הצורך)

 

תכנית אפיק מעבר לאקדמיה – לבעלי בגרות מלאה שאינם עומדים בתנאי הממוצע (מעבר מקבץ קורסים אקדמיים לפני תחילת הלימודים).

למועמדים שאינם עומדים בדרישות הקבלה – תינתן אפשרות למכינה קדם אקדמית. לפרטים על המכינה ותנאיה יש לתאם פגישת ייעוץ.

דברים נוספים שכדאי לדעת

 • סטודנטים המעוניינים להשלים לימודים לתעודת הוראה יוכלו להשתלב בתום לימודי התואר בכל מכללה ללימודי תעודת הוראה במסגרת התכנית להסבת אקדמאים (בהתאם לתנאי הקבלה במכללות הרלוונטיות).
 • קיים מסלול ישיר לתואר שני בחינוך במגוון התמחויות.
 • משרד החינוך אישר פטור מקורס אוריינטציה לבוגרי BA בחינוך וחברה בהתמחות נוער בסיכון. כל העובדים החדשים שמתקבלים לעבודה במערכת של קידום נוער בסיכון במשרד החינוך וברשויות המקומיות מחויבים להשתתף במהלך השנה הראשונה לעבודתם בקורס אוריינטציה לעובדים חדשים. לאחר בדיקת תוכניות הלימודים שלנו במיקוד נוער בסיכון קבלנו הכרה ממשרד החינוך כי בוגרי המיקוד לנוער בסיכון יהיו פטורים מהשתתפות בקורס אוריינטציה בזכות הידע והניסיון שרכשו במהלך לימודיהם בתוכנית BA בחינוך וחברה עם התמחות במיקוד נוער בסיכון.