שלוש סיבות טובות ללמוד אצלנו

תהנו משילוב של פרקטיקום בשטח כבר במהלך הלימודים
התוכנית מאפשרת שילוב מוצלח של עבודה ולימודים
במהלך התואר ניתן לבחור בשני מיקודים ולקבל תעודה בתחום: עבודה עם נוער בסיכון, שילוב והכלה.

מה תלמדו

אם אנשים מרתקים אותך, אם יש לך חזון חינוכי חברתי, אם החלום שלך הוא להוביל תהליכים משמעותיים בקהילה, לעסוק בחינוך בלתי פורמלי, בתוך בתי הספר ובמערך הבלתי פורמלי, לעבוד עם נוער בסיכון – תואר בחינוך וחברה הוא המקום להתחיל. מכאן תוכלו לצאת לחנך ולעצב את דור העתיד שלנו עם תפיסת עולם חברתית מגובשת. מצוידים בכלים עדכניים להתמודדות עם חינוך של דורות, שרגילים לאור של מסכים ולקצב של הרשת.

התואר פותח לך דלתות למגוון תפקידים מרתקים כגון: ריכוז והדרכה ביחידות נוער, ניהול קהילתי, הדרכה וניהול בפנימיות, עבודה עם נוער בסיכון בקידום נוער, הובלת ארגונים חברתיים וחינוכיים, שילוב ילדים ונוער עם מוגבלויות בחברה ועוד.

במהלך התואר ניתן לבחור בשני מיקודים ולקבל תעודה בתחום: עבודה עם נוער בסיכון, שילוב והכלה של אנשים עם מוגבלות, מחול ותנועה לגיל הרך, מטפל התנהגותי. הבוגרים שלנו משתלבים בעמותות, ארגונים חברתיים, פנימיות לנוער, משרדי ממשלה, שירותים ציבוריים, ארגוני מלכ"ר ועוד.

בין נושאי הלימוד: התנסות וכלים לעבודה בחברה הרב-תרבותית בישראל, הקניית מיומנויות להדרכה וניהול, הקניית מיומנויות לעבודה עם נוער בסיכון ואנשים עם מוגבלויות, יזמות חברתית חינוכית, הנחיה וליווי מקצועי בהתנסות המעשית, מגוון קורסים בתחומי פסיכולוגיה, סוציולוגיה, חינוך וקרימינולוגיה.

גם אני סטודנטית
הבחירה ללמוד בקריה האקדמית אונו היא אחת ההחלטות הטובות שלקחתי. התואר כולל לימודים תאורטיים אבל בעיקר פרקטיקה. במהלך התואר אנחנו עושים גם קורסים שמקנים לנו תעודות מקצוע, דבר המאפשר לנו לעבוד בתחום כבר במהלך התואר. אני מרוצה וממליצה.
עדי מלכה סטודנטית שנה ב' ומורה למחול לגיל הרך

ימי לימוד ומיקום

מחזור אוקטובר 2020
קמפוס קרית אונו
מסלול בוקר ימים א׳ ד׳ תרגול מתוקשב ומעשי: יום ג'

מסלול ערב ימים א׳, ד' תרגול מתוקשב ומעשי: יום ה'
קמפוס חיפה
מסלול בוקר ימים א׳, ד' תרגול מתוקשב ומעשי: יום ה'
קמפוס ירושלים
מסלול בוקר ימים ב׳, ד' תרגול מתוקשב ומעשי: יום ג'

מה נדרש כדי להתקבל

 1. קבלה ישירה:
  א. ממוצע בגרות בציון של 85 ומעלה, או פסיכומטרי 550 ובגרות מלאה.
  ב. תואר קודם ממוסד אקדמי מוכר.
 1. קבלה משוקללת:
  א. מעבר ראיון קבלה וממוצע בגרות 84-70 או פסיכומטרי 520 ובגרות מלאה.
  ב. מעל גיל 30: מעבר ראיון קבלה ובגרות מלאה.
  ג. בעלי רקע לימודי קודם: מעבר ראיון קבלה.
 1. תכנית אפיק מעבר לאקדמיה – לבעלי בגרות מלאה שאינם עומדים בתנאי הממוצע (מעבר מקבץ קורסים אקדמיים לפני תחילת הלימודים).
 2. למועמדים שאינם עומדים בדרישות הקבלה – תינתן אפשרות למכינה קדם אקדמית. לפרטים על המכינה ותנאיה יש לתאם פגישת ייעוץ.

דברים נוספים שכדאי לדעת

 • סטודנטים המעוניינים להשלים לימודים לתעודת הוראה יוכלו להשתלב בתום לימודי התואר בכל מכללה ללימודי תעודת הוראה במסגרת התכנית להסבת אקדמאים.
 • קיים מסלול ישיר לתואר שני בייעוץ ארגוי למערכות חינוכיות וחברתיות.
 • משרד החינוך אישר פטור מקורס אוריינטציה לבוגרי BA בחינוך וחברה בהתמחות נוער בסיכון. כל העובדים החדשים שמתקבלים לעבודה במערכת של קידום נוער בסיכון במשרד החינוך וברשויות המקומיות מחויבים להשתתף במהלך השנה הראשונה לעבודתם בקורס אוריינטציה לעובדים חדשים. לאחר בדיקת תוכניות הלימודים שלנו במיקוד נוער בסיכון קבלנו הכרה ממשרד החינוך כי בוגרי המיקוד לנוער בסיכון יהיו פטורים מהשתתפות בקורס אוריינטציה בזכות הידע והניסיון שרכשו במהלך לימודיהם בתוכנית BA בחינוך וחברה עם התמחות במיקוד נוער בסיכון.