דיקאנט הסטודנטים – שלך ובשבילך

הקריה האקדמית אונו מציבה את הסטודנטים במרכז ומאמינה שהם זכאים לשירות אישי, נעים, מקצועי ומצוין, בדומה למצוינות בהוראה שמהווה חלק בלתי נפרד ממהות הקריה האקדמית אונו. אנו בדיקאנט הסטודנטים נשמח ללוות אתכם לאורך לימודיכם ואנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל עת.

אז מה זה בעצם דיקאנט?

משרד הדיקאנט מעניק לסטודנטים תמיכה ועזרה הדרושים בכדי להתמקד בחוויה הסטודנטיאלית, ובין היתר, סיוע בפתרון בעיות אישיות, חברתיות וכלכליות.
סטודנטים הנתקלים בבעיות שלא נמצא להן פתרון במסגרת החוג / הפקולטה בה הם לומדים, מוזמנים לפנות אל דקנית הסטודנטים להתייעצות וקבלת עזרה.

בנוסף לתמיכה הפרטנית לסטודנטים, צוות הדיקאנט פועל ליצירת סביבת לימודים נגישה לכלל הלומדים. כחלק מפעילות זו הוא מפתח ומקים תוכניות לימוד מיוחדות, המיועדות לסטודנטים עם מוגבלויות או עם צרכים שונים.

מרכז מתנ”א (מרכז תמיכה ונגישות אקדמית) פועל תחת דיקאנט הסטודנטים, ומספק תמיכות פרטניות וסדנאות בנושאים שונים לסטודנטים.

מי אנחנו?

צוות הדיקאנט:

דקנית הסטודנטים – פרופ’ שירה ילון חיימוביץ

ד”ר אייל רכטר, סגן דקנית הסטודנטים, נציג הדיקאנט בקמפוס ירושלים

ד”ר נעמה כץ, סגנית דקנית הסטודנטים, נציגת הדיקאנט בקמפוס חיפה

עו”ד גאולה אבידן, דקנית הסטודנטים, הקמפוסים החרדיים

יצירת קשר: אתר הקריה האישי (כניסת סטודנטים) > כללי > פנייה לדיקאנט

זכויות הסטודנט – נוהל הקריה האקדמית אונו

זכויות הסטודנט – מעבר לאתר המל”ג

מתנ”א – מרכז תמיכה ונגישות אקדמית

מנהלת המרכז: נטע לינדר-כץ

מרכז התמיכה של הקריה האקדמית אונו אחראי על את כלל פעילויות התמיכה וההנגשה בקריה האקדמית אונו. מתנ”א מלווה את הסטודנט במהלך לימודיו באמצעות העמדת הכלים המתאימים לחיזוק ולהעצמה, תוך מתן סיוע במציאת ההתאמות ואמצעי העזר ללמידה, שיאפשרו לו להשלים את לימודיו האקדמיים.

למרכז מספר שלוחות, הפועלות בקמפוסים השונים של הקריה האקדמית אונו (קריית אונו, אור יהודה וירושלים).

שירותי מתנ”א כוללים:

 • מפגשי ייעוץ וליווי פרטניים.
 • השאלת טכנולוגיה מסייעת.
 • הדרכה ואימון בטכנולוגיה מסייעת.
 • סדנאות בנושאים שונים (אסטרטגיות למידה, התמודדות עם בחינות ועוד).
 • מערך חונכות אקדמית.
 • ריכוז מידע וייעוץ לזכויות סטודנטים עם מוגבלות.

 

יצירת קשר: אתר הקריה האישי (כניסת סטודנטים) > “מרכז תמיכה ונגישות” 

מנהלת השלוחה בקמפוס קרית אונו – איריס אדטו-בירן

מנהלת השלוחה בקמפוס ירושלים – רוית יעקובי

מנהלת השלוחה בקמפוס אור יהודה – עדנה צפריר

מנהלת השלוחה בקמפוס חיפה – סמר זועבי

תכנית קשב באקדמיה

יוזמה ייחודית של הקריה האקדמית אונו, מאפשרת לאנשים עם הפרעת קשב ניכרת להשתלב בלימודים אקדמיים לתואר ראשון בכל תחום שיבחרו.

אנשים עם הפרעת קשב ניכרת נמנעים לעתים מכניסה ללימודים אקדמיים, או מתחילים ולא מסיימים, גם כאשר הם מאוד מוכשרים ורוצים. אנחנו בתכנית ‘קשב באקדמיה’ מאמינים שאם נתאים את הסביבה אליך במקום לצפות ממך להתאים את עצמך לסביבה נצליח ביחד.

בתכנית קשב באקדמיה תקבלו: ליווי אישי, קבוצות עמיתים מונחות,  תמיכה לימודית ואקדמית ועוד.

ליצירת קשר: 050-6334545, keshev@ono.ac.il

המרכז לאקדמיה שוויונית

מנהלת המרכז: נטע לינדר-כץ

המרכז לאקדמיה שוויונית של הקריה האקדמית אונו מאגם תחת קורת גג אחת את כלל היוזמות והפעילויות של הקריה האקדמית אונו, המקדמות שילוב שוויוני של אנשים עם מוגבלות או אנשים ממגזרים מודרים.. בנוסף, המרכז מהווה פלטפורמה ליצירה של יוזמות חדשות בתחום.

בין יוזמות ופעילויות המרכז:

 • בית הספר הארצי לשיקום, שילוב והחלמה בבריאות הנפש. בית הספר המכשיר את עובדי השיקום בבריאות הנפש, צרכנים ומשפחות ומופעל כפרויקט משותף של משרד הבריאות, האגף לשיקום בבריאות הנפש והקריה האקדמית אונו.
 • מיזם ‘רואים רחוק’. תכנית לשילוב בוגרים על הספקטרום האוטיסטי למקצועות נדרשים בצה”ל ובשוק האזרחי.
 • המכון הישראלי להנגשה קוגניטיבית. מכון המספק מענה מקצועי ומקיף לצורך בהנגשה לאנשים עם מוגבלות קוגניטיבית.
 • קורסי ‘מתחברים’ (Friending). קורסים המאפשרים לבוגרים עם מוגבלות, אשר טרם למדו במסגרת אקדמית, לטעום למידה אקדמית באווירה מכלילה, משתפת ומעצימה, במסגרת קורסים מעורבים עם סטודנטים מן המניין.
 • תכנית ‘כפיר’. תכנית אקדמית יישומית, המשלבת לימודי מנהל עסקים ולימודי טכנולוגיה, שמטרתה להכשיר סטודנטים עם אוטיזם בתפקוד גבוה למלא תפקידים בעלי אוריינטציה טכנולוגית בארגוני הייטק שונים.
 • תכנית ‘להיות סטודנט’. תכנית של מסד נכויות בשיתוף הקריה האקדמית אונו, שמטרתה לאפשר כניסה ללימודים אקדמיים לאנשים עם מוגבלות מורכבת.
 • מודל ‘עיצוב אוניברסאלי ללמידה’ –Universal Design for Learning – UDL. מודל המכוון ליצירת עיצוב מכליל של סביבת הלימודים, כך שתתאים למגוון הרחב ביותר של אנשים המעוניינים להשתלב בלימודים אקדמיים ותאפשר לכל סטודנט הזדמנות ללמידה משמעותית.
 • תכנית “סיפתח”. תכנית חברתית, המסייעת לסטודנטים עם מוגבלות לרכוש כלים ומיומנויות לחיפוש עבודה ולשילוב במשרות התואמות את כישוריהם. השירות ניתן בליווי אישי ומקצועי.

ליצירת קשר: neta.linder@ono.ac.il

היחידה לפיתוח קריירה

מנהלת היחידה: שרי רז

היחידה לפיתוח וניהול קריירה של הקריה האקדמית אונו פועלת במטרה לסייע לסטודנטים ולבוגרים להשתלב בעולם התעסוקה במגזר הציבורי והפרטי כאחד. היחידה לפיתוח וניהול קריירה מלווה את הסטודנטים והבוגרים במציאת מקום עבודה ההולם את כישוריהם ומלווה את המעסיק בבחירת הסטודנט/ הבוגר המתאים ביותר עבורו, זאת על פי עקרון אקדמיה יישומית.

ליצירת קשר: 03-5156347, career@ono.ac.il

 

מרכז איל”ה

מנהל היחידה: אפי הראל

מרכז איל”ה הוקם בקריה האקדמית אונו במטרה להעניק מענה מקצועי ומעמיק לסטודנטים ולתלמידים עם הפרעת למידה, הפרעת קשב וקשיים דידקטיים ולאפשר להם ללמוד באופן המיטבי עבורם. במרכז מתבצעים מגוון רחב של אבחונים, במטרה לסייע לכל לומד לגשר על הקושי האובייקטיבי שלו, ולאפשר לו להביא את ידיעותיו לידי ביטוי באופן שוויוני ומותאם.

יצירת קשר

קמפוס קרית אונו: ivhunim@ono.ac.il  או בטלפון 050-2434637

קמפוס חיפה: hila.ka@ono.ac.il   או בטלפון 050-2434637

קמפוס ירושלים: eliraz.gh@ono.ac.il  או בטלפון 050-3093887