תואר ראשון במדעי המחשב B.Sc
תואר ראשון במדעי המחשב B.Sc

תפריט של תואר ראשון במדעי המחשב B.Sc

תואר ראשון במדעי המחשב B.Sc

 מה זה מדעי המחשב?

מדעי המחשב הוא מדע לפתרון בעיות, ופותחו בו אוסף שיטות, תיאוריות וכלים המיושמים היום ברבים מתחומי החיים, מפיתוח תרופות, פתרונות לאבחון וניתוח של גורמי מחלות, פיתוח רובוטים מנתחים, דרך היכולת להבין שפה טבעית, לנתח וללמוד התנהגות של צרכן, שליטה במכוניות אוטונומיות, חקר ה- DNA ועוד תחומים רבים.

 

המהפכה הדיגיטלית יצרה צורך חיוני במועסקים בעלי כישורים טכנולוגיים מעולים, כתנאי לצמיחה והתפתחות המשק בכל מדינה בעולם. תכנית הלימודים בקריה האקדמית אונו מטרתה להכשיר את בוגריה לתעסוקה בפיתוח טכנולוגיות ומוצרי תוכנה, להבנה ומיומנות בנושאים בין-תחומיים המשלבים מדעי המחשב עם תחומים אחרים, ולהתמודדות טובה עם האתגרים הטכנולוגיים והאנליטיים הצפויים בתחום זה בעתיד.

 

למה ללמוד אצלנו?

 • יזמות – הכשרת את המייסדים והמנהיגים העתידיים של מיזמים בעולם ההיי-טק. אנו משלבים את עולם היזמות עם מדעי המחשב באופן שבו כל סטודנט מקבל הכשרה בתחום היזמות כבר מהשנה הראשונה ללימודי התואר, שתאפשר לו גם להיות יזם ולהשיק תוך כדי הלימודים את המיזם שלו, וגם להשתלב בתעשיית התוכנה וההיי-טק באופן קל ומקצועי יותר.
 • ליווי שלם של Accelerator: לימוד של ניהול פרויקטים מעשי. עבודה בצוות, ניהול כספים, שיטות ניהול AGILE, הבנת הליבה העסקית, הבנת מודלים עסקיים ועבודה עם לקוחות, סדנה מעשית ליצירת SPEECH מנצח.
 • התכנית לתואר ראשון במדעי המחשב בנויה מנקודת המבט של הסטודנט שעיקר עניינו הוא בחדשנות טכנולוגית, בידע מקצועי ומדעי.
 • אנו משלבים את עולם היזמות עם מדעי המחשב באופן שבו כל סטודנט מקבל הכשרה בתחום היזמות כבר מהשנה הראשונה ללימודי התואר, שתאפשר לו גם להיות יזם ולהשיק תוך כדי הלימודים את המיזם שלו, וגם להשתלב בתעשיית התוכנה וההיי-טק באופן קל ומקצועי יותר.
 • קורסים מקצועיים ייחודים שיועברו על ידי אנשי תעשייה וחשובים להתפתחות הבוגר כמומחה בתחומו: הבנת ויצירת חוויית ממשק משתמש, מאגרי מידע,
  Machine learning ,Artificial intelligence.
 • אנו מעניקים לבוגרינו את אוסף הכלים והידע המעשי והתאורטי המקיף, על מנת לייצר מיזם באופן נכון ועם סיכויי הצלחה רבים.

 

מה לומדים בתואר?

לימודי ליבה במדעי המחשב עם אחת מבין 2 התמחויות:

 1. לימודים מעשיים ביזמות טכנולוגית אשר נכללים כחלק מתכנית הלימודים החל מהסמסטר הראשון לתואר.

ובנוסף, אחת מהשתיים לבחירה:

 1. התמחות בסייבר: אבטחת מידע ונתונים, תוך הבנה מקיפה של שאלות חברתיות ומשפטיות רלוונטיות.
 2. התמחות במדיה דיגיטלית: משחקי מחשב ומדיה אינטראקטיבית תכנון ועיצוב באמצעות גרפיקה ממוחשבת.

הסטודנטים יכירו לעומק את הטכנולוגיות המאפשרות פיתוח משחקים ועולמות וירטואליים, המשמשים גם למערכות להדמיה תלת ממדית בעולם הרפואה ובתעשיית העיצוב. המידול הגיאומטרי, שהוא לב ההתמחות, מאפשר תכנון, בניה, עיצוב והדמיה של מבנים, מכוניות, מטוסים ועוד. ההתמחות תכין את בוגריה לאפשרויות תעסוקה מגוונות: בתחום ההדמיה הרפואית, מערכות מבוססות תמונה ווידאו, חישה מרחוק, רובוטיקה ועוד.

 

 

 

 

ימי הלימוד

א' + ד'  בין השעות 16:30-21:30  ו-יום ו' בין השעות 08:00-13:00

כולל קורסים מקוונים באחד מימי הלימוד.

סמסטר ראשון כולל מכינה במתמטיקה (לנדרשים, במקביל ללימודי התואר) וקורסי יזמות.

משך התואר:  4 שנים כולל סמסטרי קיץ.

לימודים בכיתה קטנה.

 

שכר לימוד

28,000 ₪ ב-10 תשלומים שווים ולא צמודים

או

26,600 בתשלום אחד.

*מגוון רחב של מלגות למצטיינים, לעובדים בארגונים נבחרים, לעצמאיים, למשרתים בכוחות הביטחון ומלגות על רקע סוציו אקונומי.

 

אז שנקבע פגישה?

שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
דואר אלקטרוני:

 

יועצי הרישום שלנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה, אתם מוזמנים לפנות אליהם בטלפון 1-800-550-555

  

מידע על המכינה 

לצורך הקניית מושגי היסוד במתמטיקה לרמה של בגרות 5 יחידות במתמטיקה (לנדרשים על פי וועדת הקבלה)

סה"כ 220 שעות אקדמיות.

נושאי הקורס:

 1. טכניקה אלגברית
 2. אי שיויונים
 3. נושאים בהנדסה אנאליטית
 4. חזקות, שורשים ולוגריתמים
 5. טריגונומטריה בגישה אלגברית
 6. חשבון דיפרנציאלי
 7. חשבון אינטגראלי
 8. וקטורים
 9. מספרים מרוכבים
 10.  נושאים בסדרות
 11.  אינדוקציה מתמטית
 12.  קומבינטוריקה

 

ראשי התכנית

התכנית המוצעת תוכננה ונערכה על-ידי פרופ' אמנון מייזלס (ראש התכנית המיועד), פרופ' משה בן-חורין, פרופ' אריה גביוס, ד"ר אריה פורן וד"ר אריה יעקבי.

 • פרופסור אמנון מייזלס, מיועד להיות ראש התכנית למדעי המחשב בקריה האקדמית אונו.
  ניהל ופיתח כ-25 שנה את המחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון. תחום המחקר המרכזי בו עוסק הינו "Distributed Constraints Reasoning", ובשבע השנים האחרונות מתמקד בחקר מודלים self-interested agents in Distributed Constrained Search. ספרו "Distributed Search by Constrained Agents", יצא לאור בהוצאת Springer Verlag בינואר 2008. כיהן ב- program committees של כל ועידות AI העיקריות העוסקות ב- Constraints-Based Reasoning במשך שבע השנים האחרונות. ובאופן ספציפי עבור Constraints Processing (כנסי CP; IJCAI; ECAI) ואת סדרת כנסים PATAT על Automatic Timetabling, שם הוא מכהן כחבר ועדת ההיגוי מאז 2000. בנוסף הוא חבר הוועדה המארגנת של סדרת סדנאות על distributed constraints reasoning (סדרת DCR) מדי שנה מאז 2003.

 

 • פרופסור אריה גביוס, דיקן הפקולטה וראש תכנית התואר השני בפקולטה למנהל עסקים בקריה האקדמית אונו. פרופ' גביוס מתמחה בתורת המשחקים ויישומיה לתחומי כלכלה, מימון, ניהול, פוליטיקה, ומערכות בריאות. בפרט חוקר פרופ' גביוס בשנים האחרונות בתחום תורת המכרזים, הון סיכון וקבלת החלטות במערכת הבריאות בשיתוף פעולה עם חוקרים ממוסדות שונים בארץ ובעולם. פרופ' גביוס שימש כיועץ עבור חברות שונות במשק בתחומים כלכליים ואסטרטגיים ובפרט בפרויקטים הדורשים שילוב ידע טכנולוגי, הנדסי וכלכלי.

 

 • ד"ר אריה פורן, סיים תואר שלישי בפקולטה למדעי המחשב בטכניון בשנת 2001.
  תחום המחקר שלו הוא Fault-Tolerant Distributed Algorithms. ד"ר פורן פרסם מאמרים בכתבי עת מובילים בתחום, כגון Journal of ACM, Symposium of Industrial and Applied Mathematics  ו-Distributed Computing. ד"ר אריה פורן מועסק בקריה האקדמית אונו במשרה מלאה כסגל פנים. כחרדי, משמש ד"ר פורן איש קשר ויועץ לאוכלוסיית התלמידים החרדית.

 

 • ד"ר אריה יעקבי, סיים תואר שלישי במדעי המחשב בשנת 1995 באוניברסיטה העברית בירושלים.
  תחומי המחקר שלו הם: Computer Aided Geometric Design -CAGD, דיפוזיה של אינפורמציה ברשתות, ופיתוח מודלים מתמטיים וסימולציות למערכות מורכבות במדעי החברה (ובפרט בקבלת החלטות, במימון ושיווק). ד"ר יעקבי השתלב בתעשיית ההי-טק בשנת 1982, בה שימש במגוון תפקידים מקצועיים וניהוליים (עד שנת 2004). כמו כן, ד"ר יעקבי שימש כראש חוג/מחלקה במדעי המחשב בשלושה מוסדות אקדמיים, כתב והגיש שלוש תכניות שונות למל"ג בתחומים של מדעי המחשב, הנדסת מחשבים והנדסת תכנה. ד"ר אריה יעקבי מועסק בקריה האקדמית אונו במשרה מלאה כסגל פנים.

 

Print Friendly, PDF & Email
[print-me]
#wizFloatingChat{ display:block; }