פרופ' עומר שפירא

פרופ' שפירא עומר

מרצה בכיר בפקולטה למשפטים

אודות

עומר שפירא הוא פרופסור חבר בפקולטה למשפטים, הקריה האקדמית אונו, ומגשר. הוא בעל תואר Ph.D. בפילוסופיה מאוניברסיטת בר-אילן, LL.M (בהצטיינות) מאוניברסיטת תל אביב, ו-LL.B (בהצטיינות) מאוניברסיטת מנצ’סטר, אנגליה. הוא מלמד קורסים וסמינרים בתורת המשפט, יישוב סכסוכים וגישור, אתיקה של גישור, ודיני האיחוד האירופי.

פרופ’ שפירא הוא העורך ומחבר-שותף של אתיקה בגישור: מדריך למגשר (הוצאת לשכת עורכי הדין האמריקאית, 2021) (אנגלית), עורך-שותף ומחבר-שותף של אתיקה של גישור: קודים אתיים והתמודדות עם דילמות (הוצאת מאגנס האוניברסיטה העברית, 2018), והמחבר של תיאוריה של אתיקה של מגשרים: יסודות, רציונאל, ויישום (הוצאת אוניברסיטת קיימברידג’, 2016) (אנגלית), כוח והשפעה בגישור: פרקטיקה ואתיקה יישומית (הוצאת הקריה האקדמית אונו, 2007), ותורת המשפט: פרקי מבוא (הוצאת בורסי והקריה האקדמית אונו, 2007). מאמריו העוסקים בסוגיות שונות באתיקה בגישור, כגון קודים אתיים בגישור, קבלת החלטות בגישור, הגינות בגישור, אי משוא פנים של מגשר, עדות מגשרים ועוד התפרסמו בכתבי עת שפיטים בישראל ובחו”ל וניתנים לצפייה כאן.

פרופ’ שפירא כיהן כחבר הוועדה המייעצת לשר המשפטים בנושאים הנוגעים לרשימת המגשרים של בתי המשפט (2018-2023), ומכהן כיו”ר ועדת האתיקה של המוסד הבינלאומי לגישור International Mediation Institute ושל פורום האתיקה למגשרים המקבל פניות בשאלות אתיות ממגשרים ומפרסם חוות דעת אתיות מנומקות הנשענות על העבודה התיאורטית בה הוא עוסק.

P.h.D. בפילוסופיה, אוניברסיטת בר-אילן . LL.Mבהצטיינות (Magna Cum Laude), אוניברסיטת תל-אביב.
בוגר במשפטים(LL.B)  בהצטיינות(First Class Honours Degree),University of Manchester   אנגליה.
מרצה למשפטים וליישוב סכסוכים בקריה האקדמית אונו.
עו”ד ומגשר.

תחומי הוראה

תורת המשפט, משפט אירופי, גישור, אתיקה בגישור