יום פתוח מקוון למקצועות הבריאות: הפרעות בתקשורת, ספורטתרפיה, ריפוי בעיסוק, סיעוד וגם הסבת אקדמאים לסיעוד.
יום פתוח בזום | 31.3.22
16:00
הוסף ליומן שלי
מה חשוב שתדעו

פתיחת הפקולטה למקצועות הבריאות במסגרת מכללה פרטית נועדה לתת מענה לביקוש הרב שיש ללימודי תואר ראשון במקצועות הבריאות. מדי שנה פונים לאוניברסיטאות כ- 2,400 מועמדים מהם מתקבלים כ-140 בלבד. המחסור בהכשרת אנשי מקצוע בא לידי ביטוי גם בשטח ומתבטא בתורי המתנה האורכים חודשים רבים עד שנה.
אנו מחויבים לפתח סגל וקהילת בוגרים מומחים, מוערכים ומבוקשים בתחומם, בעלי כלים ותשוקה לעצב את סביבתם האישית ואת החברה הישראלית בכללותה.
אנו מעמידים את הצלחתם המקצועית של הסטודנטים והגשמתם העצמית במרכז החוויה האקדמית מתוך פיתוח הוראה ולמידה יישומית וחברתית. לצורך זה פועלת הקריה האקדמית אונו במחקר ובהוראה מתוך מנהיגות, חדשנות ותעוזה חברתית.

 

סיעוד .B.S.N / הסבת אקדמאים לסיעוד .B.S.N
מעוניינים ללמוד את אחד המקצועות החשובים והמעניינים בתחום הבריאות? להיות חלק ממקצוע בעל השפעה ישירה ואפקטיבית על מטופלים? לרכוש מיומנויות טיפול ברמה הגבוהה ביותר?  להשתלב במגוון תחומי טיפול אקוטיים (יחידות לטיפול נמרץ, חדרי לידה, חדרי ניתוח) או בתחומים בהם הקשר עם המטופל ומשפחתו ארוכי טווח (שיקום, פסיכיאטריה, טיפול בקהילה). מקומכם איתנו!
כיוון שאנשים הם כל הסיפור במערכת הבריאות, האחים והאחיות האקדמיים מסייעים להם גם בטיפול הפיזי אך גם בסיוע נפשי ושיקומי. הם אלה שמחזירים את המטופלים למסלול ובונים עימם מערכת קשרים והבנות קצרות וארוכות מועד. לתרופות חשיבות בריפוי הגוף, אך ליחס האנושי ולקשר האישי המבוסס על הבנת המטופל וצרכיו יש ערך ריפויי משל עצמו. בשל הקרבה של האחות למטופלים, והסיוע שמעניקה בשעות קשות למטופל ומשפחתו, נוצר בניהם קשר מקצועי הזכור לשנים רבות.

 

ספורטתרפיה .B.Sc
האהבות הגדולות שלכם הן ספורט וטיפול? מאמינים שספורט יכול לשנות לאנשים את החיים? התואר שלנו יאפשר לכם לשלב ביניהן ולהפוך את זה למקצוע. עכשיו הכדור במגרש שלכם.
ספורטתרפיה הוא מקצוע שמגיע אלינו מחו"ל והופך לרלוונטי מתמיד עם העלייה במודעות לחשיבות הספורט בחיינו. במסגרת התואר תוכשרו לאמן ולטפל בספורטאים, למנוע פציעות ספורט ולעזור בשיקום הספורטאי הפצוע בחזרה לפעילות גופנית מלאה. תרכשו כלים להתאים את הפעילות הספורטיבית לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים ולהנחלת הספורט כחלק מאורח חיים בריא.
הספורטתרפיה נחשבת כלי טיפולי יוצא דופן, כך שכבוגרי התואר תוכלו לעשות הבדל משמעותי בחייהם של אנשים בגיל השלישי, כאלה הסובלים מלקויות גופניות או מנטליות ורבים אחרים.

 

הפרעות בתקשורת .B.A
ידעת שקלינאי תקשורת הוא המקצוע המדורג במקום ה-11 ברשימת 50 המקצועות המבוקשים ביותר בארה"ב? אולי זה בזכות אפשרויות העבודה המגוונות, אולי בזכות העבודה לצד אנשי מקצוע ממגוון תחומים מרתקים בחזית מדעי המוח והטכנולוגיה ואולי זה פשוט הסיפוק המקצועי העצום. הידיעה שעזרת למישהו לשפר את יכולות התקשורת האנושית באמצעות שפה, דיבור ושמיעה היא חסרת תחליף.
הלימודים אורכים כשלוש שנים וחצי (כולל הכשרה מעשית) בסיומם יש לעבור בחינות הסמכה של משרד הבריאות לקבלת תעודת מקצוע בהפרעות תקשורת.
הלימודים האקדמיים מתקיימים לצד תקופות התנסות קלינית (פרקטיקום) מרוכזות. השילוב ביניהם הינו המפתח לרכישת כלים מעשיים ולהתפתחות כמטפל וכאיש מקצוע. ההכשרה המעשית נעשית במהלך הלימודים וכוללת התנסות קלינית של כ-1,000 שעות אקדמיות. ההכשרה מאפשרת חשיפה לשיטות העבודה המתקדמות ביותר בתחום, במרכזי הטיפול והשיקום המובילים בארץ. 

 

ריפוי בעיסוק .B.O.T
הרגע הזה שבו מטופל שלכם מצליח לתפקד מחדש ומתחיל להאמין בעצמו – הוא רגע חסר תחליף.
ריפוי בעיסוק הוא מקצוע טיפולי ייחודי שיעניק לכם הרבה רגעים כאלה. אם תמיד רציתם להיות במקצוע המשקם תפקודית את האדם, ולעצב סביבה אנושית ופיזית נגישה עבורו, התכנית הייחודית שלנו תיתן לכם את הכלים הטובים ביותר לכך. ריפוי בעיסוק כולל עבודה עם אוכלוסיות מגוונות מגיל ינקות ועד זקנה, והשתלבות במגוון מסגרות כמו בתי חולים, קופות חולים, משרד החינוך, משרד הרווחה וכן אפשרות עבודה בקליניקה פרטית.  
אם השליחות הטיפולית בוערת בכם, או שאתם רוצים לעשות הסבה למקצוע בעל ערך מוסף אמיתי זה המקום שלכם.

היתרונות בלמידה אצלנו

#1
מיטב המרצים, שיכשירו ויקנו לסטודנטים, לצד ידע חדש ועדכני, מיומנויות טיפול מתקדמות ומיומנויות תקשורת בין-אישית לתמיכה וחמלה.
#2
התנסויות קליניות מעשיות המכשירות ומכינות את הסטודנטים לעולם התעסוקה.
#3
הקריה האקדמית אונו היא המכללה הגדולה בישראל ובתחומה נמצאות ספריות, חדרי מחשבים ומתקני לימוד מתקדמים נוספים על מנת לייעל את חווית הלמידה.

סדר יום

16:00-16:15
דברי פתיחה – הפקולטה למקצועות הבריאות
16:15-17:00
חלוקה לחדרים לפי תחומי תואר ראשון
17:00
הסבת אקדמאים לסיעוד
בראש הפקולטה למקצועות הבריאות עומד פרופ' שלמה נוי.
"קיים מחסור חמור במטפלים במקצועות הבריאות בכל רחבי הארץ, הדבר קריטי משום שטיפול מתאים בזמן הנכון, יכול למנוע בעיות בלמידה, תעסוקה והשתלבות בחברה, הצורך במטפלים אף ילך ויגבר עם המגמה הנוכחית של קיצור זמן האשפוז. תכניות הלימודים נותנות דגש על התפיסה הקהילתית וכן על אוכלוסיות מיוחדות בישראל. מטרת הלימודים היא להכשיר מרפאים בעלי הכשרה מערכתית הכוללת היכרות מעמיקה עם מקצועות בריאות נוספים ופיתוח יכולת טובה בעבודה בצוות רב מקצועי. יושם דגש מיוחד על פיתוח מיומנויות טיפול ושיקום בקהילה, תפיסה קהילתית ייחודית ויישומה במעורבות חברתית."
רשמו אותי ליום הפתוח