תואר שני בניהול החולה Case Manager ללא תזה (.M.A)
תואר שני בניהול החולה Case Manager ללא תזה (.M.A)

תפריט של תואר שני בניהול החולה Case Manager ללא תזה (.M.A)

תואר שני בניהול החולה Case Manager ללא תזה (.M.A)

בעשורים הבאים, מגמות ודפוסי התחלואה והתמותה בעולם ובארץ יושפעו במידה רבה מתהליך העלייה המשמעותי בשיעור החולים הכרוניים והקשישים. נתוני ארגון הבריאות העולמי מעידים על כך כי מחלות כרוניות מהוות כ- 60% מהגורמים לתמותה בעולם.

 

מגמות אלו מגבירות את הצורך לניצול משאבים באופן יעיל ולניסיון לשליטה בהוצאה הלאומית לבריאות.  המפתח להקטנת הסיכון לניצול משאבים ולהגדלת יכולת התחרות, טמון ביכולת ארגוני הבריאות להשיג שליטה ובקרה על הוצאות הטיפול בחולים הכרוניים, ובמקביל- להעלות את איכות הטיפול ואת שביעות הרצון של המטופלים.

 

אחד האמצעים להשגת שליטה זו הוא מינוי מנהל המקרה לחולה הכרוני המורכב. האחראי לתיאום הטיפול בחולה/חולים כרוניים עם הגורמים השונים בהתאם לצרכים הקליניים ולמשאבים הניתנים בחסות לפרוטוקולים טיפוליים. שיטה זו מיושמת במספר מדינות במודלים שונים ומופעלת בעיקר על ידי אחיות ובחלק מהמקרים על ידי עובדים סוציאליים, רופאים ומקצועות הבריאות השונים.

 

בפקולטה למקצועות הבריאות בקריה האקדמית אונו – תכנית הלימודים לתואר שני ב-Case Manager היא תכנית ייחודית וראשונה מסוגה בישראל ועיקרה בצד הקליני ולא בצד הניהולי בהכרח.

 

מטרת התכנית

להקנות לאנשי צוות בסיעוד, רפואה ומקצועות הבריאות את העקרונות התאורטיים והיישומיים של ניהול הטיפול בחולה הכרוני בהיבט רב מערכתי כולל ניטור, בקרה ותיאום קליני ותקציבי על רצף שירותי הבריאות. תכנית הלימודים פותחה בהתבסס על הגדרות ומודלים תאורטיים של ניהול הטיפול הקליני בחולה הכרוני במקומות אחרים בעולם.

 

יתרונות הניהול הרוחבי לאספקת שירותי בריאות לחולים כרוניים בשוק הבריאות בישראל:

המאפיינים המבדילים בין החלופה הנוכחית, שלפיה יש להכשיר את העוסקים במקצועות הבריאות בשוק הבריאות בישראל, כוללים שלושה מרכיבים:

  • ניהול בהיבט הטיפול הקליני.
  • ניהול בהיבט המידע הרפואי והאדמיניסטרטיבי.
  • ניהול בהיבט הפיננסי.

 

תוכנית הלימודים מקיפה את הנושאים העסקים בניהול הטיפול בחולים הכרוניים וקשישים במערכות הבריאות ומובנת באופן הדרגתי כך שבסיום הפרק התאורטי יתנסה הסטודנט באופן פעיל בניהול הטיפול בקבוצת חולים כרוניים תוך ליווי והדרכה צמודים של מנחים מומחים בשירותי הבריאות.

 

תנאי הקבלה

  • תואר ראשון מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה: סיעוד, פיזיותרפיה, רוקחות, ריפוי בעיסוק, הפרעות בתקשורת, בעלי תואר MD, ריפוי בעיסוק ופרדמדיקים בעלי תואר ראשון ברפואת חירום.
  • ציון הגמר של התואר הראשון הוא מעל 80.
  • ראיון אישי עם איש סגל אקדמי בכיר.

התוכנית הינה חלק מהפקולטה למקצועות הבריאות בראשות הדקן פרופ' שלמה נוי

 

ימי הלימוד 

התוכנית תתחיל בסמסטר ב' – פברואר 2019

ותלמד לאורך 4 סמסטרים – בימי שישי בקמפוס קרית אונו.

 

שכר לימוד

שכר הלימוד הרשמי – 29,850 ₪ לתואר.

 

*המועצה להשכלה גבוהה אישרה את פתיחת התוכנית. הענקת התואר מותנית באישורה.

*לתכנית קיימת רשת ביטחון של תואר שני במנהל עסקים בהתמחות בניהול פארמה ומערכות בריאות M.B.A

 

 

מעוניינים במידע נוסף? שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
דואר אלקטרוני:

 

 

Print Friendly, PDF & Email
[print-me]
#wizFloatingChat{ display:block; }