הקריה האקדמית אונו חתמה על שיתוף פעולה עם איגוד האתלטיקה IAA

במסיבת עיתונאים שהתקיימה אמש בקריה האקדמית אונו, סיכמו הצדדים על שורה של שיתופי פעולה. ד״ר אבי מויאל, ראש התמחות ספורט: ״מדובר בבשורה של ממש לספורט הישראלי, האפשרות להעניק לספורטאים מתחילים ומבטיחים וכן לאתלטים בכירים – את ההזדמנות ללימודים אקדמיים בסביבה מטפחת״.

ד״ר אלה בין, ראש החוג לספורטתרפיה: ״חיבור טבעי בין ספורט לצוות טיפול תומך. הסטודנטים שלנו ייצאו נשכרים מהחיבור לספורטאים, התנסות מעשית שמשלימה את הקורסים התיאורטיים״.


עמי ברן, יו״ר איגוד האתלטיקה, בירך על ההסכם וציין, כי מדובר בהסכם ראשון מסוגו של איגוד האתלטיקה בישראל עם מוסד אקדמי. ״האירוע היום מאוד חשוב לאתלטים שלנו. עד היום ספורטאים רבים חיפשו הזדמנויות בחו״ל, ולימודים במתקנים הטובים ביותר בספורט. כעת, ההסכם עם הקריה האקדמית אונו מביא איתו בשורה גדולה לארץ. אני מקווה בשביל הספורט הישראלי שהצעד הזה יסייע להשאיר הבטחות ספורטיביות כאן בישראל”.


רוגל נחום, מתאם אולימפי ושיאן ישראל בקפיצה משולשת, שמסיים בימים אלה תואר ראשון בקריה האקדמית אונו: “בעבר לא היו אפשרויות לשלב קריירה של ספורטאי אולימפי עם תואר אקדמי, ולא הייתה מכללה כמו הקריה האקדמית אונו, שמשתפת פעולה עם ספורטאים בצורה כזאת. אני מקווה שאתלטים וספורטאים ישכילו וישלבו לימודים יחד עם הספורט. כספורטאי לשעבר אני יודע שהם רוצים ללמוד, ואין לי ספק שהם יסתערו על המלגות”.