תמם רמי

ראש תוכנית MBA עם התמחות בסייבר - Cyber Security & Forensics

אודות

רמי תמם הינו בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, והתקבל ללשכת עורכי הדין בישראל לפני שנים רבות. רמי שימש קצין בכיר במשטרת ישראל בתפקידים שונים בלהב 433, והוביל את החקירות כמפקד כוח משימה משותף עם המשטרה, הפרקליטות, רשות המסים והרשות לאיסור הלבנת הון. רמי הוא חוקר סייבר וזיהוי פלילי מחשב מוסמך במשטרת ישראל ובארגונים נוספים. הוא פיקד על קורס חוקרי זיהוי פלילי של המשטרה וניהל חקירות מחשב שונות. כיום, רמי מנהל קורס MBA במגמה לזיהוי פלילי ואבטחת סייבר בעיר האקדמית אונו, ומלמד דיני סייבר והלבנת הון במוסדות אקדמיים שונים בישראל ולרשויות שונות בעולם.
כראש יחידה, רמי הוביל חקירות של תיקים פיננסיים, שחיתות ציבורית, סייבר והימורים מקוונים שעמדו במוקד העניין הציבורי בארץ ובחו”ל, לרבות חקירות של ראשי ממשלה, שרים וגורמים נוספים, פרשת נמל אשדוד וארגוני פשע בינלאומיים. חקירות אלו נתמכו על ידי פרקליט המדינה, היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטים בכירים שונים. רמי הנחה תהליכי רגולציה תקדימיים, כולל חסימת אתרי הימורים בלתי חוקיים ו”רשימות שחורות” של חשבונות בנק. בימים אלה מעניק רמי את הידע הרב, הניסיון והכישורים שלו ללקוחות המגזר הציבורי והפרטי.
רמי הוא מרצה אורח באוניברסיטה העברית ומורה במשרה חלקית במכללה האקדמית ספיר ובעיר האקדמית אונו בנושא הלבנת הון וסייבר וכיום מנהלת את קורס הסייבר של תואר MBA של העיר האקדמית אונו. רמי סיים לאחרונה להרכיב פרויקט משותף עם כלכלנים בכירים מהרווארד ו-MIT: דו”ח ועדת החקירה הפרלמנטרית בנושא הארכת אשראי לטייקונים – ועדת כבלים.
הוא עמד בעבר בראש ועדת החקירה של קופת חולים מאוחדת ומסר חוות דעת על עבירות נושאי משרה בתאגידים בחברות שונות בשוק הישראלי.

השכלה

.LL.B
Law - Tel Aviv University
.LL.M
Law - Bar Ilan University

תחומי הוראה

תקינה וחקיקה בסייבר, פשיעת סייבר, הלבנת הון, שחיתות ציבורית.

תחומי מחקר

סייבר – פורנזיקה, פרטיות ופשיעה.