שלוש סיבות טובות ללמוד אצלנו

תעודת הכשרה בסיום השנה השנייה באחד מהמקצועות הבאים: מדריך חדר כושר, מדריך מחול ותנועה, מדריך פילאטיס, מדריך תנועה לגיל הרך.
הכשרה מעשית בניהול ויזמות בעולם הספורט. התנסות מעשית באגודות ספורט, מתנ"סים, מסגרות ספורט לחינוך המיוחד, רשויות מקומיות, אירועי ספורט ועוד.
הבוגרים שלנו משתלבים במגוון תפקידים מרתקים בתחומי האימון, החינוך, החברה וניהול תחום הספורט במגוון מוסדות.

תוכנית הלימודים

רוצים להפוך את העיסוק בספורט למקצוע? לנהל או להיות יזמים בספורט? להוביל שינוי חברתי באמצעות ספורט? להיות מאמנים ערכיים וחינוכיים?

התכנית מעניקה את ההכשרה ואת הכלים המתאימים ביותר לתפקידי אימון, חינוך, חברה וניהול בספורט. לימודי התואר מדגישים את מקומו של עולם הספורט כגורם מרכזי בחינוך וניהול. המטרה שלנו היא להפוך אתכם לדמויות חינוכיות מובילות יחד עם המקצוענות בספורט.

אנחנו מאמינים כי ללמד להרים ראש לנגיחה זה חשוב, אבל לחנך להרים את הראש אחרי הפסד, זה הרבה יותר חשוב. אנחנו מאמינים כי ללמד לשלוט בכדור זה חשוב, אבל לחנך לשלוט בכעס כשלא הולך, זה הרבה יותר חשוב.

במהלך שנת הלימודים הראשונה תבחרו את אחת מהמגמות הבאות:

 • מגמת תנועה לגיל הרך

הקורס מכשיר מדריכים לפעילות גופנית ותנועה לילדים בגילאי 2-6 שנים, לעבודה במשפחתונים, במעונות יום, בגני ילדים, בצהרונים, במתנסים ,במסגרות פרטיות, בחוגים, בקייטנות ובפעילויות הורים וילדים.

לבוגרי הקורס תוענק תעודת: מדריך תנועה לפעוטות וילדים לגילאי 2-6 שנים.
*בשנת הלימודים תשפ"ב מתקיים רק בקמפוס קרית אונו.

 • מגמת פילאטיס

פילאטיס הוא אימון גופני דינאמי כחלק מתחומי הפיטנס, פילאטיס עוסק בחיזוק השרירים, מייצב את הגוף ועובד על גמישותו תוך שילוב ושימוש כל מערכות השרירים בגוף, החיצוניות והפנימיות. שיטת פילאטיס מתמקדת בתהליך התנועה כולו ומפעילה את כל הגוף כאשר בשיטות אחרות העובדות על חיזוק הגוף עובדים על כל מערכת בנפרד.  הפילאטיס משלב בין שיטות אימון מערביות לבין מודעות לתנועה ושילוב של גוף ונפש אשר מאפיינות שיטות מזרחיות.

לבוגרי הקורס תוענק תעודת: מדריך פילאטיס 

 • מגמת חדר כושר וכושר גופני

מדריך/כת כושר ובריאות והכשרת קטינים לאימון בחדר כושר בהתאם לדרישות מנהל הספורט.

לבוגרי הקורס תוענק תעודת: מדריך חדר כושר ובריאות והכשרת קטינים לאימון בחדר כושר.
תנאי סף לקורס חדר כושר: נסיון של לפחות שנה כמתאמן בחדר כושר.

*בשנת הלימודים תשפ"ב מתקיים רק בקמפוס קרית אונו.

בין נושאי הלימוד: מדעי הספורט (אנטומיה, פיזיולוגיה, תזונה, פציעות ספורט ועוד), תעשיית הספורט, גלובליזציה וספורט, משפט ואתיקה, שיווק ספורט, אורח חיים בריא, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכופתולוגיה, פסיכולוגיית ספורט, ספורט ותקשורת, הנחיית קבוצות, הדרכת הורים, נוער בסיכון, חינוך מכיל, התנסות מעשית בארגונים וגופי ספורט ועוד. 

מה עושים עם התואר: הדרכה וניהול בחדרי כושר ובמועדוני ספורט, מחלקות נוער, מחלקות חינוך ומחלקות ספורט ברשויות מקומיות, ארגון וניהול מפעלי ואירועי ספורט, עבדה באגודות ואיגודי ספורט, מנהלי מחלקות נוער לספורט, יזמות בתחום הספורט, אימון אישי ועוד.

בסיום הלימודים תוכלו להשתלב בכל אחד מהתפקידים הבאים:

מנהל חדר כושר ומועדוני בריאות

מנהל מתנ"ס

מדריך ומאמן כושר או ענפי

מנהל מחלקת ספורט

מנהל קבוצת כדורגל/כדורסל/ספורט בכירה

יזמים בתחום הספורט

מאמן אישי ואימון ספורטאים

מאמן כושר גופני לקבוצת הישג

מתאם קשרי קהילה וספורט

שיווק מוצרי ספורט

רכזי ספורט בפנימיות ומועדוני נוער

*פתיחת המגמות מותנת במס' הנרשמים

גם אני סטודנט באונו
הקריה האקדמית אונו תומכת בי ובהרבה כדורגלנים וספורטאים אחרים בלימודים, כספורטאים שנמצאים שעות רבות במגרשים ובאימונים, עם לו"ז שמשתנה משבוע לשבוע זה לא פשוט בכלל, אבל למזלנו יש את אונו שתומכים בנו ועוזרים לנו בכל, בכדי שנשיג את הציונים הגבוהים ביותר ויחד עם זאת נמשיך להתאמן ולשחק. אני מודה שחששתי להתחיל ללמוד לתואר ראשון שיגזול לי זמן רב מהכדורגל אבל שמחתי לגלות שאפשר לשלב את השניים ובהצלחה. אני ממליץ לכולם ללמוד פה.
דן גלזר שחקן כדורגל במכבי ת"א ונבחרת ישראל
אני מאמינה
תעשיית הספורט ועולם הספורט גדלים בכל רובדיהם בקצב מסחרר, בהתמחויות הספורט המוצעות בתארים השונים, אנחנו מכשירים את הסטודנטים להיות אנשי הספורט החדשניים והעכשוויים ביותר בתחום, חינוך, ניהול, יזמות, מקצועיות וטיפול. הסטודנטים והבוגרים שלנו הופכים להיות אנשי מפתח בתעשייה המתפתחת, אני גאה שתכניות הספורט שלנו בניהולי הן ייחודיות וראשוניות בארץ וסוף סוף מיישרות קו עם תכניות אקדמיות בעולם.
עדי ביכמן מנהלת תחום הספורט

למה זה חשוב?

ציפי אובזילר
קפטנית נבחרת נשים בטניס
"ההחלטה ללכת דווקא לאונו היתה אחת הטובות שעשיתי. חווית לימודים עוטפת, נעימה עם צוות מדהים שעונה לכל בקשה ופנייה."
ליאור חוג׳ה
מנהל בהפועל קטמון
"זה שאני מתכוון לחזור לתואר שני אומר הכל נראה לי. מרצים מעולים, סטודנטים איכותיים וקורסים שלימדו אותי לחשוב כמו מנהל, עם חזון אמיתי לשנות את פני הספורט."
אנדי רם
לשעבר אלוף ווימבלדון, מנהל נבחרות ישראל בטניס
"כל האנשים באונו הם גם מקצועיים וגם נעימים, מהמרצים המעולים והסטודנטים ועד הצוות הניהולי שעוזר בכל שאלה ובעיה. חווית לימודים מאד מיוחדת ומאד נעימה."

ימי לימוד ומיקום

מחזור אוקטובר 2021
קרית אונו
מסלול בוקר ימים ב', ג' בין השעות 08:00-16:00 לימודי ספורט בימי ג'

מסלול ערב: ימים א' + ג' בין השעות 16:00-22:00
ירושלים
חינוך ספורט - ימי א' 16:00-22:00 ימי ד' 08:00-16:00 יום ב' תרגול מתוקשב
חיפה
מסלול בוקר: ימים ב', ג', ד', ה' בין השעות 08:30-16:15 ימי ד' + ה' עד 17:00 בסמסטר א' החל מסמסטר ב': ימים ב'+ד' בין השעות 08:00-16:00 מסלול ערב: ימים ב'+ד' יום ג' מקוון בין השעות 16:00-22:00

מה נדרש כדי להתקבל

 1. קבלה ישירה:
  א. ממוצע בגרות בציון של 85 ומעלה, או פסיכומטרי 550 ובגרות מלאה.
  ב. תואר קודם ממוסד אקדמי מוכר.
 1. קבלה משוקללת:
  א. מעבר ראיון קבלה וממוצע בגרות 84-70 או פסיכומטרי 520 ובגרות מלאה.
  ב. מעל גיל 30: מעבר ראיון קבלה ובגרות מלאה.
  ג. בעלי רקע לימודי קודם: מעבר ראיון קבלה.
 1. תכנית אפיק מעבר לאקדמיה – לבעלי בגרות מלאה שאינם עומדים בתנאי הממוצע (מעבר מקבץ קורסים אקדמיים לפני תחילת הלימודים).
 2. למועמדים שאינם עומדים בדרישות הקבלה – תינתן אפשרות למכינה קדם אקדמית. לפרטים על המכינה ותנאיה יש לתאם פגישת ייעוץ.

דברים נוספים שכדאי לדעת

 

 • מסלול המאפשר לשלב לימודים ועבודה במקביל.
 • סטודנטים המעוניינים להשלים לימודים לתעודת הוראה יוכלו להשתלב בתום לימודי התואר בכל מכללה ללימודי תעודת הוראה במסגרת התכנית להסבת אקדמאים.
 • קיים מסלול ישיר לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול ספורט. אפיקי לימוד נוספים: תואר שני בייעוץ ארגוני למערכות חינוכיות וחברתיות, תואר שני בתרפיה באמנות – טיפול בתנועה ומחול
 • הסכם שיתוף פעולה ייחודי עם סמינר הקיבוצים במסלול הסבה להוראה של חינוך גופני: ההסכם מאפשר לסטודנטים בקריה האקדמית אונו בוגרי התמחות ספורט אשר ימצאו מתאימים לתנאי הסף, להתחיל את מסלול ההסבה לתעודת הוראת חינוך גופני כבר במהלך השנה השלישית ללימודיהם לתואר הראשון.
 • ידע אקדמי זה כוח. תנו לנו להשאיר אתכם מעודכנים עם תקצירים קוליים למחקרים אקדמיים מהארץ והעולם בתחומי האימון והספורט. ספורט-אונו: המיני-פודקאסט שישפר לכם את הביצועים. לחצו כאן 
 • להורדת עלון המידע של התכנית – לחצו כאן

מה עושים הספורטאים המצליחים לאחר הפרישה?