תכנית הלימודים לתואר ראשון במדעי ההתנהגות בקריה האקדמית אונו, נבנתה מתוך ההבנה של הקשר המיוחד בין מדעי ההתנהגות ובין האמנויות ותוך בחינת יחסי הגומלין בינן לבין התנהגות הפרט, החברה והתרבות.
התוכנית עוסקת בהתנהגות האדם, כפי שבאה לידי ביטוי במישור הפרט (בפסיכולוגיה), במישור החברה (סוציולוגיה) ובמישור התרבות (אנתרופולוגיה). התכנית משלבת קורסים עיוניים ומעשיים במימד ההתנהגות האנושית שאינו תמיד מילולי ומקבל ביטוי באמנויות.
מהם לימודי התמקדות בטראומה ותעודת מדריך טיפולי בפוטותרפיה ומשחק?
נקודת המוצא במיקוד טראומה ותעודת מדריך טיפולי בפוטותרפיה ומשחק היא שהמשחק מהווה מרחב מרפא בו ילדים יכולים לשחק במגוון משחקים ובחילופי תפקידים ויכולים לרפא את עצמם.
בתכנית ילמדו הסטודנטים והסטודנטיות כיצד לסייע לילדים באמצעות טיפול במשחק ויצירה ליצר סביבת משחק בטוחה ומותאמת, להרחיב את האמון מעבר לאותה סביבת משחק באמצעות בחירת משחקים שיספרו את סיפורם, יאפשרו להם לעבד את הטראומה ולהגיע לאזור הבטוח על ידי חווית תיקון ויצירה של מציאות חליפית ומועדפת.
בהכשרה אין צורך בידע מוקדם וכל שדרוש לפיתוח המיומנויות יילמד במסגרת ההכשרה הייחודית וניתן להתחיל לעבוד בתום הלימודים. להכווין, להעצים ולהצמיח ילדים ובני נוער להתמודד עם הטראומה דרך פוטותרפיה ומשחק להכווין, להעצים ולהצמיח ילדים ובני נוער שחוו טראומה.