סדנאות
וכיתות אמן

הכי פסנתר שיש 🎹
השנה, חנכנו את ה- Grand Steinway החדש עם מיטב האורחים בערב חגיגי:
התחלנו בכיתת אמן מרתקת עם תמיר גרינברג, מהמאמנים המצליחים והעולים בארץ ולאחר מכן, המשכנו בקונצרט ‘פנטזיה בין קלאסי לג’אז’ אותו פתחו, גיא סלפק ומישה זרצקל בפסנתר ב- 4 ידיים.
בהמשך עלו הטריו של ירון גוטפריד, בהשתתפות יוראי אורון, רוני הולן וגוטפריד עצמו עם ביצועים ליצירותיו של גוטפריד, המשלבות קלאסי וג’אז ואשר מנוגנות ברחבי העולם.
עוד הופיעו שלישיית הוברמן הישראלית אשר ביצעו מיצירותיו של פליקס מנדלסון.
לסיום, דור המייסדים – הטריו של דני גוטפריד ביחד עם אלי מגן ואהרל׳ה קמינסקי, שלושה מבכירי נגני הג’אז בישראל.
היה מעשיר, מרגש ומגוון ואנו כבר מחכים לעדכן אתכם באירועים הבאים שיתקיימו באולם הקונצרטים החדש שלנו 🎼
צילום: ולדה כצמן

כיתות אמן עם הדואו אלון וז'וקה

ככה חגגנו ב Ono Music את יום הווקאל הבינלאומי
✨️🎉 פתחנו בסדנת ביצוע יצירה ישראלית בהנחיית המלחין והמעבד רפי קדישזון, יחד עם עדינה פלדמן ראש מסלול שירה ופרופורמנס.
הסטודנטים ביצעו מבחר קטעים מהרפרטואר הישראלי וקיבלו דגשים עם הערות לשיפור.
✨️🎉 המשכנו בכיתת אמן מרתקת עם ארקדי דוכין הזמר והיוצר המוערך, אשר שיתף במחשבותיו ותפיסת עולמו כאמן בתעשיית המוסיקה הישראלית ובכלל.
ארקדי ענה לשאלות מהקהל, ניגן וביצע כמה משיריו האהובים על הפסנתר.
✨️🎉 קינחנו במופע ווקאלי מרשים של קוינטה וחצי הרכב ישראלי עטור שבחים.
תודה לכל הקהל המקסים שהגיע ולצוות ההפקה.
מחכים לראות את כולכם במופעי סוף השנה הבאים עלינו לטובה 🥂
צילום: טל פורמן

לצפייה בחלק קצר מהכיתת אמן לחצו כאן.

כיתת אמן עם צ'וצ'יטו ולדז

הרצאות ופאנלים מרתקים על מוסיקה, שיווק וכל מה שביניהם ✨
פרי יוזמה משותפת של ד”ר מיכל שפירא ומאסטרו ירון גוטפריד.
פתחנו את הערב בהרצאות של דרור גנות, מנכ”ל ADIO השותפה העסקית של ספוטיפיי ישראל, ושל שחר כספי, מנכ”ל shuffle ומומחה שיווק דיגיטלי והמשכנו בפאנל בהשתתפותם בהנחיית ד”ר מיכל שפירא.
לאחר מכן ליאון רוזנברג הנחה פאנל מקסים ומשעשע כולו בנושא מוסיקה ושיווק בדגש על פרסומות בו לקחו חלק: הדר גלר, שלי שמיר קינן, גיא קמחי וישי רזיאל שחיבר במקום וניגן לנו סלוגן מוסיקלי על המרצים הכי טובים שבקריה האקדמית אונו 💚🎓
ובסוף הערב עלה פאנל בהנחיית לירון זייד, בנושא המוסיקאי שהופך למותג והאתגרים בדרך, בו השתתפו גדי גידור, זאביק דרור, אורי זך, צחי אליהו ונדב גזונדהייט.
בין הפאנלים הופיעו סטודנטים מ Ono Music עם ביצועים מיוחדים ללהיטים של ביונסה, גיא מזיג ואתי אנקרי.
תודה לכל המשתתפים, האורחים וצוות ההפקה 🪄

לצפייה בטיזר מהאירוע.

כיתת אמן עם עידן רייכל

כיתות אמן למוסיקאים, מלחינים ומעבדים עם פרופ' עדי כהן - מרצה בכיר מאונ' ברקלי

פרופ’ עדי כהן היה האחרון בסדרת כיתות אמן, עם מרצים מומחים מאוניברסיטת ברקלי,
שהתארח ב Ono music 🎼
עדי זוכה פרס אקו”ם ופרס האקדמיה הישראלית לקולנוע, הציג בפני הסטודנטים יצירות נבחרות מתוך עולם הקולנוע ותיק עבודות אישי, כשהוא מרחיב על אופן העשייה ותהליך ההפקה.
במפגשים נתן לסטודנטים משימת בית, להלחין מחדש פסקול לסצנות נבחרות מתוך מאגר סרטים שהוצע להם, כשהוא נותן את דגשיו והערות לשיפור ושימור.
אין ספק שלמדנו המון 🎓✨️

כיתות אמן לזמרים ומבצעים עם מרצות בכירות מאונ' ברקלי

שמחנו לארח ב Ono music, בהנחיית ובליווי עדינה פלדמן – ראש מסלול שירה ופרופורמנס,
כיתות אמן מיוחדות לזמרים ומבצעים עם פרופ’ ג׳יני גאגנה ופרופ’ אנה גויאגי 🎙
מורות בעלות שם עולמי מאונ’ ברקלי, מאסטריות עטורות פרסים 👑🪄
במהלך המפגשים הן עבדו עם הסטודנטים על טכניקות וסגנוני שירה שונים, כשבמפגש השני ליוותה אותן להקה במהלך הערב ועליה הדגימו והציגו עבודה בהרכב ודינמיקה בין זמר לנגנים.

היצירה ומשמעותה משפטים ומוסיקה

היצירה ומשמעותה: על פרשנות במוסיקה ובמשפט

כשעולם המשפט פוגש את עולמות המוסיקה🎼👨‍⚖️
ערב עיון בנושא “היצירה ומשמעותה -על פרשנות במוסיקה ובמשפט”, שיחה מרתקת בין ד”ר אלעד פינקלשטיין, דיקן הפקולטה למשפטים
ומאסטרו ירון גוטפריד, מנהל Ono music,
על הדומה והשונה בפרשנות המוסיקה והמשפט.

מפגש וובינר - מאחורי הקלעים של עולם ההפקה

המפיקים אורי זך, גל פדה ומנהל הסאונד יובל סגל, סוקרים את מאחורי הקלעים של כמה מהשירים הישראליים האהובים ביותר  

ידברו אתכם ב WEBINAR על תהליכי עבודה בהפקה, בחירת תוכנות, טכניקות עבודה עם זמר, הקלטות, מיקס וקצת סיפורים מאחורי השירים.

במסגרת זו, הם ינתחו שני שירים של הזמר והיוצר דני רובס: הראשון – “משהו חדש מתחיל” שהופק ועובד בשנת 2010 ע”י אורי זך, השני – “מסרב וכותב” שהופק ועובד ע”י גל פדה ב2022.

השלושה מרצים במסלול הפקה והלחנת שירים בבית הספר למוסיקה בקריה האקדמית אונו.

לצפייה בוובינר: https://www.youtube.com/watch?v=Ogs3sg7bxGw

סדנת ליווי זמרים באמצעות הפסנתר
לסטודנטים בכלי ראשי פסנתר

מנחה: רועי זו-ארץ

הקורס יכיל ארבעה מפגשים שיעסקו באופן תיאורטי ומעשי בהקניית מיומנות לליווי זמרים באמצעות המקלדת.

המפגש הראשון יכלול סקירה של רפרנסים מהרפרטואר הקלאסי, מרפרטואר הג’אז מרפרטואר הפולק והשיר הפופולרי. נקיים דיון מעמיק בחשיבותו של המוזיקאי המבצע להפקת פרפורמנס משכנע ונעמוד על הפרמטרים המוזיקליים השונים הנדרשים כדי ליצור סימביוזה אותנטית בין הזמר לבין הפסנתרן המלווה.

במפגש השני נעמוד על אופן ההקשבה לזמר המבצע, כיצד מפתחים אינטראקציה מוזיקלית אופטימלית עם הזמר? איך מייצרים עבור הזמרת סביבה מוזיקלית תומכת שנוטעת בה תחושת ביטחון ויכולת להתרכז באינטרפרטציה הווקאלית? (מבלי לחשוש שמא המלווה עשוי ׳לאבד׳ אותה במהלך הביצוע). איזה רגיסטר במקלדת נבחר כדי ללוות שיר מסוים לזמר או זמרת ספציפית? אלו שיקולים ובחירות מוזיקליות סגנוניות עלינו לקחת בחשבון כדי ליצור סביבה מוזיקלית תומכת עבור הזמר? טמפו, סולם וכו’…

במפגש השלישי נתרכז במרקמי הליווי המגוונים שניתן ליצור עבור שירים שונים מסגנונות שונים לזמרים בעלי אופי וגוון שונים. נאבחן, נמנה ונתרגל לפחות עשרה סוגים של מרקמים שונים המתאימים לטמפואים וסגנונות מוזיקליים מגוונים.

במפגש הרביעי תתבצע הפרזנטציה. בסוף כל פרזנטציה יתבצע דיון קצר בין הסטודנטים לבין הזמר/ת המבצע/ת. הפרזנטציות יוקלטו ב-Live וכך לכל סטודנט שהשתתף בקורס יהיה תיעוד של היצירה עליה עבד.

האודישן המוצלח

סדנא לזמרים / שחקנים שרוצים להצליח באודישנים

מה חשוב לעשות לקראת אודישן ובזמן האודישן ומה בשום אופן לא כדאי לעשות.

לימור שפירא – שחקנית, זמרת ומדבבת בעלת קריירה בינלאומית, תיתן לכם טיפים רבים מתוך ניסיונה הרב הן כנבחנת והן כבוחנת.

דיאלוג איטליה ישראל

כיתת אמן של הפסנתרן הג’אז האיטלקי, רוברטו אולזר ונגן הגיטרה, אורי ברכה

כיתת אמן ייחודית, בה מארח הגיטריסט אורי ברכה את רוברטו אולזר, פסנתרן ג’אז איטלקי מחונן בעל רקע קלאסי וצליל מדהים שהגיע לביקור קצר בישראל, למופע דואו מיוחד של גיטרה ופסנתר, דיאלוג איטליה-ישראל. השניים ינגנו  קטעים מאת Irving Berlin, Richard Rogers, Miles Davis, Pat Metheny  וכן קטעים של מלחינים ישראלים כמו: ארגוב, גרוניך, לצד קטעים מקוריים.

רוברטו אולזר, פסנתרן איטלקי בעל צליל ייחודי, יליד דומודוסולה 1971, בוגר הקונסבטוריון ג’וזפה ורדי במילנו, התחנך כפסנתרן קלאסי וכנגן עוגב, למד אלתור ג’אז אצל רוברטו צ’אמרוהי, ומנהל קריירה הנפרשת על תחומי המוזיקה הקלאסית והג’אז כאחת. הוא גם מתמחה בנגינת מוזיקה כנסייתית. אולזר מופיע באיטליה ורחבי אירופה בפורמטים שונים החל מסולו פסנתר, שלישיה ורביעייה, ועד להופעות עם הרכבים סימפוניים. לאולזר יש פינה חמה לשירים ישראלים, כמה מהם (למשל השמלה הסגולה של סשה ארגוב) זכו לעיבודיו היפהפיים.

אורי ברכה בוגר האקדמיה למוזיקה בירושלים ובעל תואר שני בהלחנה מאוניברסיטת בר אילן. עד היום הוציא ארבעה אלבומים שבהם יצירות שהלחין לגיטרה בהרכב ג’אז ולתזמורת כלי קשת. הוא גם כותב עיבודים סימפוניים למוזיקה ברזילאית ומחבר יצירות כמו שלישיית מיתרים, יצירה לקול ולכינור וקונצ’רטו לגיטרה. על אלבומו האחרון, “ריקוד החיים” כתב מבקר המוזיקה יוסי חרסונסקי שהוא “עולם ומלואו של צלילים של גיטריסט ומוזיקאי ורסטילי, שמצליח לחבר את יכולות האלתור הג’אזיות והקלאסיות המלוטשות שלו למנגינות בלעדיות ולקשת הגוונים של מוזיקת העולם”.

יום ראשון 27/03/02022, בין השעות 18:00-19:30,
אולם דגנית 19, בית הספר למוסיקה הקריה האקדמית אונו.

סשן הקלטות באולפן עם המתופף, אשר פדי

הזדמנות נדירה לסטודנטים לחזות במתופף האגדי, אשר פדי, בביקור קצר שלו בארץ, בסשן הקלטות שהתבצע באולפני בית הספר למוסיקה, על ידי המפיק והמרצה בהתמחות הפקה, גל פדה. הסשן  התנהל ככיתת אומן אינטימית, מלווה בהסברים על טכניקות ההקלטה של התופים, טכניקות עבודה עם מתופף באולפן ועוד.

סדנת טכניקות נגינה בגיטרה

עם ד”ר נדב לב

הסדנאות יקנו ידע וכישורים ליישום מעשי של הרמוניה ותיאוריה מוסיקלית על הגיטרה,

יצירת חיבור בין הידע התיאורטי המופשט הנרכש בשיעורי הרמוניה ותיאוריה כלליים ויישומם בכלי.

בין הנושאים הנלמדים: מרווחים, אקורדים מסוגים שונים ובמצבים שונים, הובלת קולות, סולמות על סוגיהם השונים ויישומיהם השונים על הגיטרה, התמצאות כללית, היכרות מעמיקה עם הפוזיציות השונות ובחירת אצבועים נכונה.

הלמידה תכלול, לצד התרגול, התנסות ושימוש יצירתי בנושאים אלה בהקשר למוסיקה בסגנונות שונים. הידע והמיומנויות הנרכשות יקנו לסטודנטים שליטה טובה יותר בכלי ויבואו לידי שימוש משמעותי ורב עצמה באלתור, עיבוד, הלחנה, למידת קטעים חדשים וגם ביצירתיות על הגיטרה באופן כללי.

הרצאה לקידום מוסיקה בעידן הסטרימינג והדיגיטל

“Shuffle” היא סוכנות ניו מדיה מודרנית המקדמת ומשווקת מוסיקאים, לייבלים ופלטפורומות מוסיקה שונות ברשתות החברתיות ושירותי הסטרימינג השונים בדומיין הדיגיטלי. 

החברה הוקמה במטרה לעזור למוסיקאים ולייבלים, ולגופים שונים בתעשיית המוסיקה להגיע לקהל היעד הרלוונטי ולדאוג שיצירותיהם ינוגנו לאוזניים הנכונות, במטרה לבנות ולגבש קהל נכון ורלוונטי. 

המומחיות המרכזית של הסוכנות, היא בניית קהל מאזינים בפלטפורמות הסרטימינג: Spotify ו-Apple Music, דרך שימוש נכון ויעיל בכלי הפרסום העדכניים ביותר ברשתות החברתיות השונות: Facebook Instagram, YouTube, Tik Tok.

החברה מספקת כיום שירותים לאמנים, להקות לייבלים וגופים מובילים בארץ ובחו”ל, מקשת רחבה של ז’אנרים וסגנונות – החל בסצנה האלקטרונית וכלה בסצנת ההיפ הופ / R&B  וכן סצנת הרוק והאינדי.

Shuffle יודעים ומבינים את האתגרים השונים העומדים בפני המוזיקאים הלייבלים המודרניים, במטרה לעזור למוזיקאים, לייבלים ולגופים השונים לנווט את דרכם בג’ונגל הדיגיטלי ולמקסם את מלאכת הקידום ובכך לאפשר למוזיקאי וללייבל להגשים את הפוטנציאל הטמון בו ולהקל עליו על מנת שיוכל לעסוק בדבר החשוב ביותר – יצירת מוזיקה!

שחר הוא איש דיגיטל, בעל פרויקטים מוזיקליים רבים, ניסיון עבודה בחברות פרסום שונות בארץ ובעולם, וכן ניסיון והבנה בעולם הפקה ובתעשיית המוזיקה.  

תיאור ופירוט על ההרצאה:

 • מטרת ההרצאה – לחשוף את הסטודנטים לתחום השייוק והפרסום הדיגיטלי בדגש על קידום מוזיקה הפלפורומות הסטרימינג השונות – Spotify ,Apple Music. 
 • חשיבות הקידום והשייוק הדיגיטלי למוזיקאי המודרני.
 • חשיבותן של פלטפורומת הסטרימינג (בדגש על Spotify) בתהליך התתפחות של המוזקאי / אמן המודרני.
 • איך בונים קהל יעד נכון לפרוייקט שלי?
 • מהו משפך שיווק דיגטלי?
 • מהם המרכיבים של משפך שיוויק דיגטלי אפקטיבי?
 • איך בונים קהל יעד שנכון לפרוייקט שלי? 
 • המוזיקאי / אמן כיוצר תוכן.

שחר כספי

“Shuffle” היא סוכנות ניו מדיה מודרנית המקדמת ומשווקת מוסיקאים, לייבלים ופלטפורומות מוסיקה שונות ברשתות החברתיות ושירותי הסטרימינג השונים בדומיין הדיגיטלי. 

החברה הוקמה במטרה לעזור למוסיקאים ולייבלים, ולגופים שונים בתעשיית המוסיקה להגיע לקהל היעד הרלוונטי ולדאוג שיצירותיהם ינוגנו לאוזניים הנכונות, במטרה לבנות ולגבש קהל נכון ורלוונטי. 

המומחיות המרכזית של הסוכנות, היא בניית קהל מאזינים בפלטפורמות הסרטימינג: Spotify ו-Apple Music, דרך שימוש נכון ויעיל בכלי הפרסום העדכניים ביותר ברשתות החברתיות השונות: Facebook Instagram, YouTube, Tik Tok.

החברה מספקת כיום שירותים לאמנים, להקות לייבלים וגופים מובילים בארץ ובחו”ל, מקשת רחבה של ז’אנרים וסגנונות – החל בסצנה האלקטרונית וכלה בסצנת ההיפ הופ / R&B  וכן סצנת הרוק והאינדי.

Shuffle יודעים ומבינים את האתגרים השונים העומדים בפני המוזיקאים הלייבלים המודרניים, במטרה לעזור למוזיקאים, לייבלים ולגופים השונים לנווט את דרכם בג’ונגל הדיגיטלי ולמקסם את מלאכת הקידום ובכך לאפשר למוזיקאי וללייבל להגשים את הפוטנציאל הטמון בו ולהקל עליו על מנת שיוכל לעסוק בדבר החשוב ביותר – יצירת מוזיקה!

שחר הוא איש דיגיטל, בעל פרויקטים מוזיקליים רבים, ניסיון עבודה בחברות פרסום שונות בארץ ובעולם, וכן ניסיון והבנה בעולם הפקה ובתעשיית המוזיקה.  

תיאור ופירוט על ההרצאה:

 • מטרת ההרצאה – לחשוף את הסטודנטים לתחום השייוק והפרסום הדיגיטלי בדגש על קידום מוזיקה הפלפורומות הסטרימינג השונות – Spotify ,Apple Music. 
 • חשיבות הקידום והשייוק הדיגיטלי למוזיקאי המודרני.
 • חשיבותן של פלטפורומת הסטרימינג (בדגש על Spotify) בתהליך התתפחות של המוזקאי / אמן המודרני.
 • איך בונים קהל יעד נכון לפרוייקט שלי?
 • מהו משפך שיווק דיגטלי?
 • מהם המרכיבים של משפך שיוויק דיגטלי אפקטיבי?
 • איך בונים קהל יעד שנכון לפרוייקט שלי? 
 • המוזיקאי / אמן כיוצר תוכן.

אישור הגעה ליום הפתוח

ono music

שליחת טופס זה, מהווה הסכמה לקבלת חומר פרסומי מבית הספר למוסיקה, הקריה האקדמית אונו.

תיאום שיחת ייעוץ

ono music

שליחת טופס זה, מהווה הסכמה לקבלת חומר פרסומי מבית הספר למוסיקה, הקריה האקדמית אונו.