יום פתוח מקוון לתואר שני .M.B.A במנהל עסקים

בהנחיית ד"ר אוהד רף – ראש התכנית לתואר שני .M.B.A

התמחויות לבחירה

התמחות בניהול מערכות מידע ו- Data Science
אם החלום שלך הוא לנהל בסביבה מתקדמת דיגיטלית, לממן סטארט אפ ולגבש אסטרטגיות חדשניות מעמיקות ופורצות דרך, זו התכנית בשבילך.
הטכנולוגיה מהווה כלי משמעותי לצריכה, לייצור לשיתוף ולניתוח נתונים, מידע וידע של מנהלים ועובדים כאחד. הצריכה של טכנולוגיה מקיפה אותנו בכל תחום; המטרה המרכזית בהתמחות היא הקניית ידע בניהול טכנולוגיות ומערכות מידע. במסגרת זו יוענקו לסטודנטים ידע מקצועי,יישומי ותיאורטי ובמגמות העכשוויות ממרצים עם ניסיון מקצועי-ניהולי רב ומנקודות מבט של מגוון רמות ניהול.

מטרה נוספת בהתמחות היא הכשרת מנהלים יזמיים שלהם היכולת וההבנה עסקית הדרושות כדי לנווט בסביבה עסקית טכנולוגית מתקדמת ומשתנה כל הזמן. בהתמחות זו משולבים קורסים הן מעולם ניהול טכנולוגיות ומערכות מידע והן מעולם היזמות הטכנולוגית.

התמחות בסייבר – Cyber Security & Forensics
בעולם של טרנספורמציה דיגיטלית, כרטיס הכניסה שלכם למקצועות ניהול בעולם ההייטק תלוי ביכולת שלכם להתבלט מול מנהלים אחרים ולהתמחות בתחום הסייבר, שנחשב כיום לצורך חיוני ומבוקש בכל חברה וארגון.

פיתחנו עבורכם את התואר היחיד בישראל, שמשלב MBA במנהל עסקים עם עולמות הסייבר ואבטחת מידע במרחב המקוון. אנחנו מכשירים את המנהלים של המחר – שיש להם הבנה מעמיקה של מתקפות סייבר והתמודדות עם אירועים במרחב המקוון, בכל הספקטרום – ממשא ומתן עם האקרים, דרך עבודה מול הגופים הרגולטוריים ועד לפורנזיקה – תיחקור אירועי סייבר ומשברים וניהול סיכונים.

התמחות באסטרטגיה דיגיטלית ותקשורת שיווקית
מטרת התואר היא הענקת ידע אקדמי עדכני מעשי ומקיף אשר יאפשר בניית אסטרטגיה דיגיטלית אפקטיבית ופיתוח יכולות בתחומי המיתוג, הפרסום, יח"צ שיווק ועוד. התואר יעניק לסטודנטים את הכלים להשתלבות בתפקידים של ניהול תחום הדיגיטל והטרנספורמציה הדיגיטלית- Chief Digital Officer) CDO), ניהול קמפיינים בדיגיטל, ניהול מדיה חברתית, ניהול קהילות, ניתוח וכריית נתונים, ניהול שיווק וניהול מותגים, ניהול פרסום ותקשורת שיווקית, דוברות ויחסי ציבור, ניהול משברים, השתלבות בסטרטאפים ׁ(חברות הזנק) ועוד. בראש התכנית ללימודי התואר עומדת ד"ר מיכל שפירא, ראש ביה"ס לשיווק ודיגיטל.

התמחות בניהול ספורט
בשנים האחרונות ניכרת עליה בפעילות ספורט עממית, צמיחה בהשתתפות בתחרויות שונות, קהל רב שגודש אצטדיונים ובניית אולמות חדשים בבאר שבע, חיפה, ירושלים ועוד. למרות הקצאת תקציבים לא מבוטלים לטובת הספורט, הפוטנציאל אינו ממומש ובפועל אין גידול מספיק במספר הספורטאים הפעילים, דריכה במקום בספורט ההישגי, מחסור במתקנים, ועוד. לאור פער זה, תחום ניהול הספורט מוכר כיום על ידי כל העוסקים במלאכה כקטר שבכוחו להוביל את השינוי הנדרש בספורט ואף הוגדר על ידי המועצה הלאומית לספורט כאחד משלושת מחוללי השינוי בספורט. אנו עדים כיום לשינויים מהירים ובלתי פוסקים בעולם ניהול הספורט במגוון תחומים: עסקי, טכנולוגי- מדעי, ניהול הקשר עם הקהילה, תרבותי, ערכי ועוד. עקב כך יש צורך בראייה רחבה וארוכת טווח וכן שליטה בפרקטיקות ובכלים המתאימים לניהול עסקי הספורט.

תכנית ה- M.B.A שלנו מציעה בסיס איתן ללימודי הניהול, יחד עם הכשרה ממוקדת בניהול ארגוני ספורט שנבנתה על ידי בית הספר להכשרות ספורט ביחידה ללימודי חוץ. שילוב זה מקנה לסטודנטים את הכלים הנדרשים כדי להצליח הן בתחום הניהולי דרך לימודי הליבה והקורסים השונים במנהל העסקים, והן בשילובם והתאמתם לעולם ארגוני הספורט.

התמחות במשאבי אנוש
הסביבה הארגונית מעמידה בפני ארגונים ומנהלים אתגרים רבים, כאשר חלק מהם מגיע מהסביבה החיצונית בה פועל הארגון, וחלק נוצר מתוך הארגון פנימה.

מתוך תמונת מצב זו ממקם הארגון באסטרטגיה הארגונית שלו את ניהול ההון האנושי במרכז פעילותו ורואה בו משאב בעל ערך רב ביותר לארגון. תפישת ההון האנושי כמרכז האסטרטגיה הארגונית, מאפשרת לארגון לשמר, ואף להגדיל את ערכו.
מטרת ההתמחות היא להעמיק את הידע והמיומנויות של הלומדים בתחום ניהול ההון האנושי בארגון. תוך מתן דגש להיבטים אסטרטגיים בניהול ההון האנושי, בניהול ופיתוח עובדים, בניהול קריירה ובהדרכה ובהיבטים משפטיים ואירגוניים הרלבנטיים לניהול משאבי אנוש. זאת מתוך מטרה להעמיד אנשי מקצוע מיומנים בתחום משאבי אנוש.

התמחות במימון ושוק ההון
כדי להוביל בעסקים צריך יתרון תחרותי, אז מה היתרון שלנו? אצלנו תלמדו שיטות ניהול שרלוונטיות לא רק לשווקים בחו"ל, אלא כאלה שנולדו מתוך חקר השוק הישראלי ומתמודדות עם האתגרים הספציפיים שלו.

אצלנו תלמדו ממרצים שנמצאים בחזית התחום כיום ומחזיקים את הידע המתאים להפוך אתכם למובילי שוק ההון העתידיים. ולא פחות חשוב – אצלנו תיהנו מחוויית לימוד שמתאימה למחלקת עסקים.

התמחות בניהול השיווק והפרסום
שוברים את הראש איך לשבור את האינטרנט עם מהלך השקה ויראלי? רוצים לייצר את המהלך השיווקי של השנה? בואו ללמוד ממי שכבר שברו שיאים בשיווק דיגיטלי, קריאיטיב ובניית אסטרטגיה שיווקית.
התכנית שלנו מכשירה את הדור הבא של מנהלי וסמנכ"לי השיווק, הפרסום והדיגיטל עם יתרון של הבנה דיגיטלית מעמיקה, התוויה של אסטרטגיה לקמפיינים פורצי דרך, ניהול תקשורת שיווקית ופיתוח מותגים.

התמחות בניהול פארמה ומערכות בריאות
מערכת הבריאות היא אחת המערכות המורכבות ביותר לניהול. תחלואה גוברת, טכנולוגיות חדשות ויקרות, רגולציה כבדה ומשאבים מוגבלים… אבל אנחנו לא מרימים ידיים! מה הפתרון? מנהלים מעולים בעלי ידע ייחודי בתחום.

איך לעשות יותר עם מה שיש. לדאוג גם לחולה הבודד וגם לאוכלוסיה כולה. למקסם משאבים. להנהיג ולהוביל שינוי. להשתתף במהפכה התעשייתית הרביעית: מהפכת הדיגיטל – שסוחפת גם את עולם הרפואה! זו תכנית הלימודים שלנו. לצייד אתכם בכלים המתקדמים ביותר למצוינות ניהולית ולקידום ניהולי בעולם הרפואה.

התמחות באסטרטגיה, חשדנות ויזמות
ההתמחות באסטרטגיה, חדשנות ויזמות הינה היחידה בישראל שעוסקת בניהול תהליך מתמשך ושיטתי של יזמות, חדשנות ושינוי אסטרטגי. בהתמחות נעניק לכם כלים לבניית תשתית, תהליכים ותרבות ארגונית ליצירת ארגון זריז וגמיש (Agility).

בעידן של שווקים דינמיים, גלובליזציה, משברים ואירועים משבשים (Disruptive), היכולת ליזום, לחדש ולהשתנות מהווה יתרון תחרותי משמעותי לארגונים. בהתמחות תלמדו לקבל החלטות אסטרטגיות, לנהל תהליכי שינוי וחדשנות ולהשתמש באופן מושכל ביזמות פנים וחוץ ארגונית. נקנה לך הבנה אסטרטגית עמוקה ודפוסי חשיבה מגוונים וחדשניים תוך רכישת כלים ומיומנויות לניהול התהליכים הללו.

התמחות במנהל ומדיניות ציבורית
המרחב בו מתנהלים תהליכי קביעת המדיניות הציבורית מהווה אתגר ניהולי ממדרגה ראשונה. אתגר זה נתון כמובן לפתחם של מנהלים במגזר הציבורי. אך כמות ומורכבות הממשקים של המגזר הציבורי עם מגזרים נוספים מחייבות היכרות טובה עם עורכותיו של מגזר זה גם אצל מנהלים מהמגזר העסקי.

התכנית מעניקה ערך עבור מנהלים במגזר הציבורי והשלישי: מנהלים במגזר הציבורי המבקשים לפעול בצורה אפקטיבית בסביבה פוליטית, דינמית ומרובת מחזיקי עניין מתבקשים להכיר לא רק את תחום קביעת המדיניות הציבורית הנוגע לפרופסיה הצרה שלהם. עליהם להתמחות גם בהבנת הדינמיקה הקהילתית-פוליטית-פסיכולוגית אליה קשורה אותה מדיניות.
בנוסף לכך, ולאור העמקת השקיפות במגזר הציבורי, מחויב הדרג הניהולי גם לשפר את ארגז הכלים המזוהה עם תחומי הליבה של מנהל העסקים (קריאת דו"חות רווח והפסד, מבנה תקציב, יסודות המימון וכד').  עניין זה מוטמע היטב בתכנית ה-MBA המשלבת הקניית כלים במגזר העסקי לצד חיזוק פרקטיקה ניהולית הרלוונטית למגזר הציבורי.
ובנוסף, ערך עבור מנהלים במגזר העסקי: מידת חשיפתם של מנהלים במגזר העסקי לנעשה במגזר הציבורי מתרחבת גם היא. הדבר מתבטא הן בהעמקת יכולת העבודה מול גורמים רגולטוריים, וגם בהטמעת גישות ניהול אסטרטגיות הדורשות עבודה עם ריבוי מחזיקי עניין הכוללים רשויות וגופים המשתייכים למגזר הציבורי והשלישי.
בתוך אלה ניתן למנות משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, ארגוני מגזר שלישי המשמשים זרוע ביצוע למגזר הציבורי, קהילות שונות ועוד. לאור ההבדל המהותי בהתנהלות שני המגזרים הרי שההתמחות המוצעת בזו באה לגשר על פער המושגים והפרקטיקה בין שני המגזרים הללו.

התמחות בחוסן לאומי
אם אתם מחפשים אתגר ייחודי ורלוונטי באקדמיה, אם אתם רוצים לקחת את קריירת הניהול שלכם צעד קדימה, אם אתם מעוניינים להעשיר את הידע ולקבל כלים מקצועיים ופרקטיים בבניית חוסן בתחומי עיסוקכם, אם הקריירה שלכם במשרד הממשלה, בחברות ממשלתיות, ברשויות מקומיות או בתאגידים, אם אתם יוצאי משרד הביטחון או מחזיקים קריירה בחברות פרטיות או גלובליות.

אנחנו מזמינים אתכם ללמוד לתואר שני במנהל עסקים עם התמחות בחוסן לאומי, לקבל זוויות וכלים שונים וללמוד דרכי התמודדות חדשים, כדי להוביל אסטרטגית את המדינה, החברה או הארגון שלכם, לדעת לבנות כבר היום חוסן ולהיות בקדמת ההובלה של המשבר הבא, בתואר היחידי מסוגו בארץ.

תעודה שתקבלו בסיום התואר
תואר שני במנהל עסקים .M.B.A

היתרונות בלמידה אצלנו

#1
מרצים שמגיעים מליבת העשייה: פרופ' ירון זליכה, גברת נורית דאבוש, פרופ' שמואל האוזר ועוד.
#2
מוסמכי MBA שלנו מאיישים תפקידי מפתח בחברות וארגונים גדולים ומובילים.
#3
אנחנו כאן להגשים את החלום המקצועי, הניהולי והעסקי שלכם.

בין הבוגרים שלנו:

אילן סיגל, מנכ"ל גולן טלקום
יפית מנטין, סמנכ"לית שיווק נספרסו
קארן שיף, CRO בסלופארק