חדשות

הצלחה לקליניקה לצדק חברתי, בקריה האקדמית אונו, בתביעה בגין התנכלות ואי מתן זכות לעבודה בישיבה

4 באפריל 2017

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים (כבוד הנשיא אייל אברהמי), פסק לטובת בל בוי שהועסק במלון הבוטיק הר ציון בירושלים, פיצוי בסכום של 32,000 ₪ בגין התנכלות בעבודה ואי מתן זכות לעבוד בישיבה. 

 

התובע, שיוצג על-ידי עו"ד גלי זינגר, מנהלת הקליניקה לצדק חברתי, בקריה האקדמית אונו, טען בכתב התביעה שלמרות בקשתו, המלון לא העמיד לרשותו כסא, והוא נדרש לעמוד זקוף בעמדת הבל בוי, במשך כל 8 שעות המשמרת שלו. כן טען התובע, כי אם נצפה בכל זאת יושב בעמדה שהיתה סמוכה לעמדת הבל בוי, ננזף בצעקות על ידי מנהליו.

 

התובע טען שהמלון נהג בניגוד לחוק הזכות לעבודה בישיבה ("חוק הקופאיות"), המחייב כל מעסיק לתת לעובדיו את האפשרות לשבת בזמן ביצוע העבודה. בנוסף, טען התובע כי הממונה הישיר שלו בעבודה, נהג להתעמר בו בעבודה, ולהתנכל לו. המלון טען, בין היתר, כי החוק איננו חל על עבודתו של בל בוי, מאחר וזו עבודה שאיננה מאפשרת ישיבה בעת ביצוע.

 

בסופו של דבר, בית הדין פסק לתובע, שעבד במלון בסך הכל כ-3 חודשי עבודה, פיצוי בסכום של 32,000 ₪.  

 

בטיפול בתיק, שהתנהל בקליניקה במשך מספר שנים, סייעו הסטודנטים – אלמוג כהן, אשריאל מחלב, דור לוטטי, יוסי גולדשטיין, תום ארנטל, סאלימן נאסאר, אופיר אלעד, גיא פלוצר, חני בן יוסף, נועם כהן, יואל קפילוטו, אלה צוברי, חי שוקרון, שון דוידוב, עבד אל רחמן חאג' עאמר, ספיר יגר, נביל מסאלחה, דנה גולדשטיין, דניאל פתאל, ספיר שרון.

Print Friendly, PDF & Email