תואר שני .M.A בטיפול באמצעות אמנויות– הזדמנות אחרונה להתחיל את הלימודים עוד השנה!
יום ד' 20.09.23 | בשעה 17:00, בקמפוס החדש
הוסף ליומן שלי

הזמנה ליום פתוח תואר שני .M.A בטיפול באמצעות אמנויות:

טיפול בתנועה ומחול, טיפול בפסיכודרמה, טיפול באמנות חזותית.

המפגש כולל טעימה חווייתית וייחודית – לכל התמחות בנפרד.

 

טיפול באמנות חזותית  .M.A

טיפול באמצעות אמנות חזותית מבוסס על הכוח המרפא של האמנות ותהליכי היצירה. תחום טיפולי זה, מיישם שימוש בכלים אמנותיים: ציור, רישום, פיסול, וטכניקות מעורבות בשילוב עם כלים פסיכולוגיים, בכדי להתגבר על מחסומים רגשיים, לאבחן ולטפל בקשיים ובמשברים.
שפת האמנות החזותית כוללת טכניקות עבודה מילוליות ושאינן מילוליות, מתייחסת לתכנים מודעים ולא מודעים ומהווה מנוף והשראה להתחדשות והתחזקות.

טיפול בתנועה ומחול .M.A

טיפול בתנועה ומחול עושה שימוש פסיכו-תרפויטי בתנועה ומתרכז בגוף כאמצעי מרכזי להבעה, ליצירת קשר ושינוי. התנועה הינה שפה ראשונית המהווה בסיס לכינון העצמי לתקשורת ויחס עם הזולת. בטיפול בתנועה בוחנים את דפוסי התנועה של המטופל המשקפים את אישיותו, מתוך הנחה שמצבים נפשיים באים לידי ביטוי בגוף ובתנועה ומצבים גופניים באים לידי ביטוי ברמה הנפשית והרגשי. זיכרונות חיינו נחקקים בגוף ומשפיעים על התנהלותנו במגוון רבדים. הטיפול בתנועה ומחול, מאפשר גישה גם להיבטים מודחקים או שאינם מילוליים, בתוך מרחב חווייתי בטוח. מטרת הטיפול היא לחזק את כוחות העצמי וליצור חיבורים מחודשים בין חוויות רגשיות וגופניות-תנועתיות שיסייעו בהתמודדות עם מצבי חיים שונים.

טיפול בפסיכודרמה  .M.A

הפסיכודרמה הינה שיטה טיפולית המבוססת על הנפש בפעולה. פסיכו – נפש | דרמה – פעולה, במקום ‘לדבר’ על הדברים, ‘עושים’ את הדברים. באמצעות סצנות המוצגות על הבמה ב”כאן ועכשיו”, בדרכים מילוליות ולא מילוליות, ניתן לחוות רגשות מודחקים, לשחזר מצבים לא פתורים, דרמות פנימיות, פנטזיות, חלומות, אופציות להתמודדות, בחינת קשרים משמעותיים ועוד. הפסיכודרמה מביאה את המשתתפים למעורבות רבה המסייעת להם לפרק חלק מהגנותיהם הלא יעילות ולגלות קונפליקטים וקשיים מעכבים, במטרה למצוא דרכים חלופיות לפעולה שיובילו לשינוי ולשיפור הערך העצמי ואיכות הקשרים.

התכניות מורכבות מ-5 צירים:

  1. נושאים תיאורטיים פסיכולוגיים.
  2. נושאים תיאורטיים משותפים לתחום הטיפול באמצעות אמנויות.
    3.סדנאות המבססות את התאוריות הייחודיות בתחומים.
    4. תרגילים המאפשרים לסטודנטים התנסות, עיבוד ויישום התכנים.
    5. עבודה מעשית בטיפול במוסיקה באמנות חזותית/ מחול ותנועה / פסיכודרמה במוסדות קליניים/חינוכיים תחת פיקוח והדרכה.

 

היתרונות בלמידה אצלנו

#1
המוסד האקדמי המתמחה בתחום הטיפול באמנויות עם מיטב המרצים בתחום באווירת לימודים אישית, מטפחת ונעימה.
#2
שילוב תכנים אקדמיים מרתקים עם הכשרה מעשית מובנית, הופך את הלימודים לתהליך של צמיחה אישית בדרך אל קריירה של נתינה והגשמה.
#3
תהליך הכשרה מעשית מובנה בליווי מנחה המכשירות את הסטודנטים לעולם התעסוקה.