מה הן רשתות חברתיות

גל מור הגדיר את הרשתות החברתיות כשירותים מקוונים המאפשרים להרחיב את מאגר החברים. מדובר בעצם ביצירת קשרים בין אנשים כאשר מתוך הכרות עם חבר אחד מגיעים להכרות עם חבר נוסף וכן הלאה. כפי שמור מציין, הרשתות החברתיות נבנו על פי תאורית העולם הקטן של הסוציולוג סטנלי מילגרם משנת 1967, הגורסת כי תוך שישה צעדים ניתן […]

Print Friendly, PDF & Email
מיכל צין 15 בדצמבר 2010

גל מור הגדיר את הרשתות החברתיות כשירותים מקוונים המאפשרים להרחיב את מאגר החברים. מדובר בעצם ביצירת קשרים בין אנשים כאשר מתוך הכרות עם חבר אחד מגיעים להכרות עם חבר נוסף וכן הלאה. כפי שמור מציין, הרשתות החברתיות נבנו על פי תאורית העולם הקטן של הסוציולוג סטנלי מילגרם משנת 1967, הגורסת כי תוך שישה צעדים ניתן למצוא קשרים בין האדם שנמצא בצעד הראשון לבין האדם שנמצא בצעד השישי (עוד על מחקר זה ניתן לקרוא בספר נקודת מפנה של מלקולם גולדוול). כך בעצם על ידי הכרות עם אדם אחד ברשת החברתית אני מכיר את החברים שלו ומהחברים שלו אני מכיר עוד אנשים וכך מתרחב לו המעגל החברתי. בארץ ניתן למצוא את הרשתות החבריות הבאות SHOX, וקפה דה מארקר ואילו רשתות בין לאומיות מפורסמות הן facebook Myspace ו linkedin.
עוד על רשתות חברתיות ניתן לקרוא ברשימת הכתבות שפורסמו בנושא במגזין דה מארקר וכן במאמר זה מאת יגאל חמיש ובסקירה ממצה זו של עמי סלנט.

 

Print Friendly, PDF & Email