דבר הרב משה רייס – ראש מינהל הציונות הדתית

דבר הרב משה רייס – ראש מינהל הציונות הדתית

הרב משה רייס, ראש מנהל הציונות הדתית

בני ובנות הציונות הדתית

אנו שמחים לפתוח בע"ה את שנת הלימודים בקריה האקדמית אונו עם תוכנית לימודים הפתוחה לכלל הציבור, משלבת העשרה מתחום מנהיגות, ציונות ומורשת ישראל, ומועברת על ידי מיטב המרצים בתחומים הנושקים לתוכני הלימוד: אתיקה, בריאות, משפט וכלכלה עברית.

החזון שלנו הוא להצמיח דור של מנהיגים שערכי מורשת ישראל, החברה והמוסר יהיו נר לרגליו. במינהל הציונות הדתית ימצאו הסטודנטים בקריה האקדמית אונו כתובת לכל שאלה ובקשה. במידת הצורך ניתן לתאם פגישה אישית.

אם אתם בוגרי שירות לאומי או צבאי ואתם מעוניינים ללמוד תואר אקדמי שייתן לכם כלים להשפעה על פני החברה הישראלית, נשמח אם תצטרפו אלינו.

 

סטודנטים יוכלו להגיש בקשה למלגת "קרן יחדיו" על-פי תקנון. 

 

יתרונות הלימודים לאוכלוסיה הדתית-לאומית:

 • אפשרות לשילוב לימודים לצד עבודה
  מסלולי הלימוד המרוכזים בקריה האקדמית אונו מאפשרים לסטודנטים להמשיך לעבוד או ללמוד במוסדות תורניים.
 • אווירה חברתית תורנית
  בקמפוס לומדים סטודנטים בעלי רקע תורני, באווירה דתית הולמת, עם פעילויות חברתיות (סיורים, כנסים, מפגשים וכו') שנועדו לגבש את החבורה.
 • ליווי אישי
  המינהל ילווה את הסטודנטים ויתמוך בהם במהלך הלימודים ולקראת השמה והשתלבות בעבודה.
 • בית מדרש חברתי
  פעילות תקופתית שבה ייפגשו הסטודנטים עם רבנים, מנהיגי ציבור, אנשי רוח ואקדמיה. במסגרת זו נקיים בכל שנה כנס מרכזי שיעסוק בסוגיות ציבוריות מנקודת מבט מורשתית-אקדמית.
 • קורסי משפט וכלכלה במבט מורשתי, אקדמי וערכי
  קורסי יסוד בתחומי המשפט, המורשת, האתיקה והמוסר, שיועברו על ידי מיטב המרצים. קורסים אלה ילוו את הסטודנטים בחשיפה להשקפת עולם מורשתית וערכית. הפעילויות פתוחות לכלל הסטודנטים והסטודנטיות בפקולטות השונות.

ערבות הדדית / הרב משה רייס

כששואלים אותי מהו סוד ההצלחה שלנו, תשובה אחת שגורה בפי: ערבות הדדית. אין לי ספק שכל סטודנט מביא את המיטב מעצמו כדי להצליח, ולסגל האקדמי המעולה שמלמד כאן יש תפקיד מכריע.

עם זאת, מה שמרים אותנו כמקשה אחת לרמות גבוהות כל כך של הצלחה במבחני לשכת עורכי הדין ומועצת רואי החשבון הוא בראש ובראשונה הגיבוש והאכפתיות להצלחת האחר, הבאים לידי ביטוי באינספור היבטים.

שילוב האקדמיה עם ערכי הציונות ומורשת ישראל במסגרת קמפוס קרית אונו הוא בעיניי חלום שהתגשם. נושאי הדגל של רעיון השילוב הם כ-1,000 הסטודנטים שלומדים כאן ומאות מבוגרינו שכבר סיימו ומהווים את ההוכחה החיה לכך.

 

Print Friendly, PDF & Email
[print-me]
#wizFloatingChat{ display:block; }