העמוד נטען, אנא המתן...

loading icon

חדשות

סדנא בנושא: השמנה בקרב ילדים ומבוגרים בהנחיית המומחה, פרופ' פיצי

6 בפברואר 2017

הקריה האקדמית אונו, בשיתוף, העמותה לריפוי בעיסוק, אירחה את פרופ' מייקל פיצי ב-16 בינואר 2017 לסדנא בנושא: השמנה בקרב ילדים ומבוגרים. 

השמנה בקרב ילדים הפכה למגפה המובילה לאתגרים פיזיים, פסיכו-חברתיים, רגשיים ואקדמיים. הכלים המקצועיים של מרפאים בעיסוק יכולים לסייע למניעה ולשיפור המצב. סדנא זו, עסקה בהשפעה הגלובלית של השמנה בקרב ילדים ומבוגרים, בהקשר של משפחה וחברה, מידת השפעתה על הביצוע העסוקי, בריאות ואיכות החיים של הילד ומשפחתו. בסדנא פרופסור פיצי התמקד בהערכה ובהתערבות בילדים ומבוגרים המתמודדים עם עודף המשקל מנקודת מבט מניעתית ושקומית. 

פרופ' מייקל פיצי, מרפא בעיסוק ממדינת ניו-יורק, העביר את הסדנא למגוון אנשי מקצועות הבריאות. בסדנא דן פרופ' פיצי באתגרים הפיזיים, פסיכו-חברתיים, רגשיים ואקדמיים שמציבה ההשמנה בפני המטפלים ממקצועות הבריאות. כמו כן, הוא הרחיב על ההשפעה שיש להשמנה על הביצוע העסוקי, הבריאות ואיכות החיים של האדם המתמודד עם הפרעה זו.

פרופ' פיצי, גם הציג מודלים לעבודה וכלי הערכה שפיתח לשמירה על משקל בריא לילדים ולנוער. כלי הערכה זה תורגם לעברית באישורו ע"י ד"ר נירית ליפשיץ מהמעבדה לחקר השמנה, עיסוקים ואיכות חיים ופרופ' נעמי כץ העומדת בראש מכון המחקר של מקצועות הבריאות.

בהמשך נקבעו יעדים להמשך מחקר משותף בתחום זה, לתקף את כלי ההערכה בארץ ובהמשך להשוות עם האוכלוסיה האמריקאית.

הסדנא אורגנה על ידי ענת רייך מהחוג לרפוי בעיסוק.

obesity-workshop-2017

פרופ' מייקל פיצי וד"ר נירית ליפשיץ

PrintFriendly and PDF
KCS