ספורט אלגנט

לקריה האקדמית אונו ומכון וינגייט יש מסלול לימודים חדש שבסיומו תוכל לסיים עם כמה אופציות מעניינות מאוד להשתלבות בשוק העבודה. ואין לך מה לדאוג, פחות מ־12 שניות ב־100 מטר זה לא אחד מתנאי הקבלה
‘תואר ראשון בחינוך וחברה עם הכשרה בספורט’. ככה נקרא המסלול החדש שנולד משיתוף הפעולה בין הקריה האקדמית אונו למכון וינגייט. אבל מה זה בעצם אומר? אז ככה, מדובר בתואר של שלוש שנים — תחת המטריה של הפקולטה לחינוך וחברה — שבמהלכו יכולים הסטודנטים לסיים עם תעודות הכשרה שונות, ולעבור קורס בתחום ניהול הספורט. תעודות ההכשרה יכולות להיות מדריך חדר כושר, או מדריך התפתחות ותנועה לגיל הרך, כשאחת מהן תוענק לסטודנטים כבר בתום השנה הראשונה.

כדי להבין עוד יותר טוב מי נגד מי, נפגשנו לשיחה עם עדי ביכמן, שמנהלת את כל תחום הספורט בקריה האקדמית אונו. גם כי עדי מסבירה מצוין, וגם כי כשמישהי עם הרזומה שלה מדברת, בטוח שצריך להקשיב. אחרי הכל אנחנו מדברים כאן על שחיינית אולימפית לשעבר. ליתר דיוק, שחיינית אולימפית שבשנת 2000 דורגה חמישית באירופה. קחו לכם שנייה אחת רק כדי לדמיין כמה מדהים זה להיות חמישי באירופה במשהו, ולא משנה במה אפילו. חזרתם אלינו? לא, כי רצינו לעדכן שעדי גם בעלת תואר ראשון בניהול ספורט ופסיכולוגיה מטעם אוניברסיטת רייס (פה קרוב, ביוסטון־טקסס). בקיצור, הבחורה היא הדוגמא האולטימטיבית של הביטוי ‘נאה דורש— נאה מקיים’.

“אנחנו בקריה האקדמית אונו מאמינים בתפיסה לפיה ספורט הוא קודם כל חינוך, ולכן השיוך הטבעי מבחינתנו לפקולטה לחינוך וחברה. חשוב להבין שנכון להיום, אחוז הסטודנטים שעושים תואר בחינוך גופני ואחר כך ממש הולכים לעבוד בזה הוא די נמוך. והם משקיעים 4 שנים בתואר הזה. המסלול שאנחנו מציעים אורך 3 שנים, ואם בסיומו יהיה מי שירצה בכל זאת להשיג את התואר הרגיל של הוראת חינוך גופני – תינתן לו האופציה להמשיך לשנת השלמה במוסד לימודי אחר. היתרון העצום כאן הוא שבמהלך שלוש השנים אצלנו יש לסטודנט מספיק זמן להיסגר עם עצמו על הכיוון שאליו הוא רוצה לפנות, כשהחל מתום השנה הראשונה הוא כאמור יכול להתחיל להתפרנס תודות לתעודת ההכשרה כמדריך חדר כושר, או מדריך התפתחות ותנועה לגיל הרך, והחל מהשנה השנייה הוא גם כבר לומד ניהול ספורט. “.

תמונה

כדי לדעת עוד על החלק של ‘ניהול ספורט’, אנחנו פונים לאלעד כדי שיעשה לנו סדר. כלומר, לאלעד להב, מנהל השיווק והמכירות של מכון וינגייט. “השם המלא של הקורס הוא ‘ניהול מערכות ספורט'”, אלעד מדקדק, “והוא מאפשר למי שכבר התנסה בהדרכת ספורט להשתלב גם בתפקידי ניהול. מניהול קאנטרי קלאב, דרך ניהול מחלקת ספורט בעירייה, ועד ניצוח על אירועי ספורט גדולים כמו מרתון תל אביב, ואלו כמובן רק כמה דוגמאות. אנשים מעולם הספורט שעוברים לניהול פתאום מגלים שצריך להבין בדוחות כספיים, לדעת איך לבנות תכנית עסקית, לעבוד בתחומים כמו שיווק, מכירות, קשרי לקוחות — ואת כל זה הם מקבלים מוינגייט, שהוא כמובן המוסד המוביל בשוק. בסופו של יום, את הבוגרים שלנו תמצא בכל פינה בשוק העבודה, ואנחנו כמובן גם אלו שמספקים את רוב כוח האדם המקצועי לתעשיית הספורט”.

“עוד משהו שחשוב לציין”, עדי מוסיפה, “זה שעד היום כדי ללמוד את הקורס הזה התבקשו הסטודנטים להגיע למכון וינגייט. אנחנו מביאים את וינגייט הנה, לקמפוס של אונו. בכלל, כל החלק המעשי של התואר הזה, כל הפעילות הספורטיבית של הסטודנטים, מתקיימת במתקנים של ‘מרכז לידר’, השלוחה של מכון וינגייט שמרוחקת רק כמה דקות נסיעה מהקריה האקדמית. ככה יוצא שהסטודנטים מגיעים פעמיים בשבוע לשיעור ‘עיוני’ בקריה האקדמית, ועוד פעם בשבוע למתקנים של מרכז לידר”.

רגע לפני שאנחנו עולים לבוידעם לחפש את סרט הזיעה הישן שלנו, שאלנו את עדי אם יש לה עצה למי שמתלבט לגבי התואר הזה. איך הוא יכול לדעת מראש אם זה משהו שיתאים לו? אז לעדי יש נוסחא די פשוטה: “אני תמיד אומרת שספורט זה תשוקה. אם יש לך תשוקה לספורט אז כבר בטוח שהתואר הזה בשבילך. חוץ מזה, לכמה אנשים בכלל יש את הפריווילגיה גם לעשות את מה שהם אוהבים וגם להתפרנס מזה? בספורט זה תמיד קיים”.

לא יודעים מה איתכם, אבל אותנו עדי שכנעה. בכלל, אנחנו לא מתווכחים עם מישהי שמסוגלת לשחות רצוף את הקילומטראז’ שהאוטו שלך עושה בשנה.

הצלחת לקרוא את הטור מבלי להתנשף או להחזיק את הצד?

מה לומדים? כמה זה עולה? מתי מתחילים? מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם


אנו מכבדים את הפרטיות שלך ולעולם לא נעביר את הפרטים שלך לגורם חיצוני.

לשיחת חינם חייג/י: 03-720-8911

Leave a Comment